Кувелис: Решение со меѓународен договор


5 копии
15 копии

Слетувањето на скопскиот аеродром по пауза од 12 години, шеширот на , но и различните позиции на Скопје и Атина во преговорите, се дел од точките на кои ...
| | веќе видена | слични

Оптимизам за средбата, но и истакнати несогласувања кај двете страни, вака грчките медиуми но и домашните познавачи на спрот за името го коментираат исходот од ...
| | веќе видена | слични

По вчерашната посета на Коцијас, на Македонија прва по 12 години беа разменети ставови за проблемот со името. За посетата на Козијас разногласие во грчките ...
| | веќе видена | слични
12 копии
2 копии

Како што јави дописникот на МИА од Атина, новинарите, кои заедно со грчката делегација пристигнаа во Скопје, коментираат дека посетата на Коѕијас поминала во ...
| | веќе видена | слични

Спорот со името и посетата на Никос Коѕијас на Македонија и денеска е главна тема во грчките медиуми. Со Коѕијас во Македонија вчера пристигнаа и 15 новинарски ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот амбасадор и македонски дипломат Ристо Никовски во денешното гостување на „Алфаскоп“ рече дека претседателот на државата е тој што е надлежен да ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

СДСМ треба јасно да каже дали имало грчка дипломатска интервенција после интервјуто на Зоран Заев или не? Дали тиражниот Екатимерини лаже кога вели дека откако ...
сите 157 | | | веќе видена

И сега, за името е или не е, прашува членот на ИК на ВМРО-ДПМНЕ Тони Михајловски, коментирајќи ја видеопораката на франсускиот рпетседател Емануел Макрон, кој ...
сите 39 | | | веќе видена

Конечно никој повеќе во светот нема да не спори, нема да не навредува и нема да не понижува. Никогаш повеќе ФИРОМ. Веќе сме Македонци со македонски народ, ...
сите 129 | | | веќе видена

Ако Мицкоски нема план за бојкот, има ли план ЗА европската иднина на Македонија? Македонија сега слободно дише и има еден план, стратешки план за влез во НАТО ...
сите 319 | | | веќе видена

Форумот за демократска Македонија оствари средба со Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, Вицепремиерот за европски прашања, Бујар ...
сите 40 | | | веќе видена

Како што пишуваат италијанските медиуми првиот човек на Јувентус Андреа Ањели знае која ќе биде следната ѕвезда која ќе пристигне во Торино. Познато е дека ...
сите 233 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кувелис: Решение со меѓународен договор

Од:
До кого (е-маил):
Порака: