„Во Центар“: Шарена револуција, терористички закани и блокада на граница- координирана стратегија против Македонија

4 копии

Изолација на Р. Македонија и потполно попречување на нормална комуникација помеѓу македонската влада со администрацијата во Вашингтон, предизвикување на економски и социјални потреси во државата и саботажа на македонските безбедносни структури се трите есенцијални точки на стратегија три факти на Џо Бајден за дестабилизација на Македонија и промена на македонската Влада која беше презентирана во емисијата „Во Центар“ на Васко Ефтов. Ефтов открива дека американска стратегија во последните 2 години веќе се реализира во Македонија и целосно треба да биде завршена во 2021 година. -Првата точка е изолација на Р. Македонија и потполно попречување на нормална комуникација помеѓу македонските власти, македонската влада и претседател со администрацијата во Вашингтон. Втората точка е изолацијата на Македонија со структурите во Брисел. Првата фаза ја реализираат американските дипломати, а втората фаза ја реализираат германските дипломати посебно со помош на германското влијание во рамките на ЕУ. Следната фаза е ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Васко Ефтов: Подолго време не ја следам твојата емисија, бидејќи таа не претставува ниту извор на информации, ниту претставува потврдени факти, ниту пак е некаков веродостоен репер и показател за независно и професионално новинарство. Но, ми пренесоа дека вечерва си се занимавал со мене и моето семејство. Бидејќи си се обидел да ме клеветиш мене и моите браќа, сметам дека треба да те известам дека утре ќе ти поднесам тужба за клевета, а во прилог ќе ти објаснам и зошто: Ниту еден член од моето семејство, ниту се сомничи, ниту на било кој начин се поврзува со пронајденото оружје од страна на истражните органи. Да беше професионалец каков што се обидуваш да се претставиш, ќе се обратеше за информација до надлежните органи. Тие најверојатно ќе ти објаснеа за што станува збор, а сигурно ќе дознаеше и дека сопствениците на оружјето се веќе пронајдени и против нив е одредена мерка притвор. Тие исто така признале дека мојот брат нема никаква врска со оружјето и дека без негово знаење го чувале во подрум кој се води ...
| | веќе видена | слични

Ермира Мехмети е навредена затоа што таа и нејзиното семејство биле спомнати во последната емисија на Васко Ефтов против кого најави тужба. – Подолго време не ја следам твојата емисија, бидејќи таа не претставува ниту извор на информации, ниту претставува потврдени факти, ниту пак е некаков веродостоен репер и показател за независно и професионално новинарство. Но, ми пренесоа дека вечерва си се занимавал со мене и моето семејство. Бидејќи си се обидел да ме клеветиш мене и моите браќа, сметам дека треба да те известам дека утре ќе ти поднесам тужба за клевета, а во прилог ќе ти објаснам и зошто: Ниту еден член од моето семејство, ниту се сомничи, ниту на било кој начин се поврзува со пронајденото оружје од страна на истражните органи. Да беше професионалец каков што се обидуваш да се претставиш, ќе се обратеше за информација до надлежните органи. Тие најверојатно ќе ти објаснеа за што станува збор, а сигурно ќе дознаеше и дека сопствениците на оружјето се веќе пронајдени и против нив е одредена мерка ...
| | веќе видена | слични

Изолација на Македонија од страна на Вашингтон и на Брисел како и саботажа и напади на македонските безбедносни структури се трите точки на американската стратегија Трифекта, открива Васко Ефтов во емисијата “Во центар”. Изолација на Македонија од страна на Вашингтон и на Брисел како и саботажа и напади на македонските безбедносни структури се трите точки на американската стратегија Трифекта, открива Васко Ефтов во емисијата “Во центар”. Според него, ова се трите елементи со кои администрацијата во САД сакала да ја дестабилизира Македонија и да ја снема Македонската влада. -Што се сака да се постигне со третата фаза? да се внесе не сигурност и хаос во рамките на мак безбедносни структури, се делува од неколку страни или точки односно пунка, на пр. минатата година во ист временски период имаме одредени терористички акции од територијата на косово, во истиот временски период имаме блокирање на мак јужна граница со мигрантската криза и во ист период имаме шарена ...
| | веќе видена | слични

Ефтов открива дека американска стратегија во последните 2 години веќе се реализира во Македонија и целосно треба да биде завршена во 2021 година. -Првата точка е изолација на Р. Македонија и потполно попречување на нормална комуникација помеѓу македонските власти, македонската влада и претседател со администрацијата во Вашингтон. Втората точка е изолацијата на Македонија со структурите во Брисел. Првата фаза ја реализираат американските дипломати, а втората фаза ја реализираат германските дипломати посебно со помош на германското влијание во рамките на ЕУ. Следната фаза е предизвикување на економски и социјални потреси во Р. Македонија како што беше направено во Турција во времето на Таип Ердоган. На тој начин се смета дека најголема масовност може да имаат протестите по македонските улици и да биде дестабилизирана или сменета македонската влада. Третата фаза е саботажа и напади на македонските безбедносни структури. Со третата фаза се очекува да се постигне несигурност и хаос во рамките на македонските ...
| | веќе видена | слични

Останато

Макрон денеска ја почна националната дебата , што ќе трае во наредните три месеци . Дебатата ја почна со 600 градоначалници и локални функционери во малото ...
сите 158 | | | веќе видена

Спирос Данелис, пратеник во грчката парламентарна партија на партијата Потами, беше исфрлен од својата парламентарна група, а претседателот на партијата, ...
сите 108 | | | веќе видена

Извици, скандирања, наздравување од граѓаните кои беа собрани над Плоштадот пред британскиот Парламент откако стана јасно дека внатре беше одбиен договорот за ...
сите 195 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Во Центар“: Шарена револуција, терористички закани и блокада на граница- координирана стратегија против Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: