Македонија ќе добие пофалби, но и критики од Брисел – се чека на извештајот на ЕК


Македонија ќе добие препорака за старт на преговорите за членство во ЕУ но и критики за бавните реформи. МИА го објави извештајот на Европската Комисија кој ...
| | веќе видена | слични
10 копии
2 копии

Македонија утре ќе добие безусловен старт на преговорите со ЕУ, објавува државната агенција МИА, која дошла до нацрт текстот од извештајот кој ќе биде објавен ...
| | веќе видена | слични

„Европската комисија, како резултат на постигнатиот прогрес, препорачува отворање на преговорите за членство со Македонија. Задржувањето и продлабочувањето на ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ го обвини премиерот Зоран Заев дека на семејствата на брутално егзекутираните момчиња на велики четврток им ја вети вистината, а сега ...
сите 306 | | | веќе видена

Ова беше возбудлива недела за регионот. А за Македонија посебно. За пофалбите да не се претворат во заблуда потребна е работа, вистинска работа. Колумна на ...
сите 253 | | | веќе видена

Охрид, 21. Април 2018 (ИНПРЕС) – Денес ќе се задржи сончево време со мала до умерена локална облачност. Максималната температура во Охрид ќе достигне 19. ...
сите 259 | | | веќе видена

Тој побара од владата на СДСМ да се извини на опозицијата бидејќи ги манипулира граѓаните со изјавите дека опозицијата има информации за преговорите за спорот ...
сите 83 | | | веќе видена

Oд мај минатата година, многу позитивни работи се случија во вашата земја. Грција и Mакедонија никогаш не биле поблиску до решение за името, изјави министерот ...
сите 66 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Македонија ќе добие пофалби, но и критики од Брисел – се чека на извештајот на ЕК

Од:
До кого (е-маил):
Порака: