Почетино: Ќе заминев од Тотенхем, ако ја освоивме Лигата на шампионите


7 копии

Менаџерот на Тотенхем, Маурисио Почетино, откри дека најверојатно ќе го напуштел клубот ако тимот ја освоил Лигата на шампионите на крајот од минатата сезона. ...
| | веќе видена | слични

Кога еден тим ќе продаде фудбалер кој речиси и да нема заиграно за сума од 10 милиони фунти, тоа е одлична зделка. Таков е случајот со Тотенхем, кој успеа да ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Останато

Ако Насер Зибер биде мандатар, Алијанса за Албанците би влегла во новата влада заедно со ДУИ. Во сите други комбинации тие се за ДУИ да оди во опозиција, ...
сите 302 | | | веќе видена

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, вечерва ќе присуствува и ќе се обрати на свеченото отворање на јубилејното 60-то издание на ...
сите 91 | | | веќе видена

Педалините се едни од најнебезбедните пловни објекти по езерата во земјава зашто многу често не се почитуваат законските одредби за заштита, велат експерти од ...
сите 142 | | | веќе видена

Бродот Rhosus, од кој бил конфискуван амоним нитратот, опасна материја што најмногу се користи како ѓубриво и за правење експлозиви, потонал во пристаништето ...
сите 65 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Почетино: Ќе заминев од Тотенхем, ако ја освоивме Лигата на шампионите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: