Помпео бара Турција да го ослободи американскиот свештеник

2 копии
2 копии

Соработката меѓу Турција и САД е во опасност, изјави турскиот претседател, Реџеп Таип Ердоган, предупредувајќи ја Белата куќа дека неговата земја ќе се насочи ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Претседателот на САД, Доналд Трамп, денес во соопштение рече дека ги згоелмува за двојно царините за алуминиумот и за челикот за увозот од Турција. „Штотуку ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во последните десет години Грција не одобрила ниту едно барање на Турција за екстрадиција на лица барани за врски со терористички организации, пишува турската ...
| | веќе видена | слични

Со оглед на несигурната состојба на турските финансиски и економски пазари, Анкара веројатно има малку простор за маневрирање со Вашингтон Турската дипломатска ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Вашингтон и Анкара постигнаа прелиминарен договор за санкциите против турскиот министер за правда Абдулхамит Ѓул и за внатрешни работи Сулејман Сојлу, пишува ...
| | веќе видена | слични
5 копии
повеќе

Останато

Како што пишуваат италијанските медиуми првиот човек на Јувентус Андреа Ањели знае која ќе биде следната ѕвезда која ќе пристигне во Торино. Познато е дека ...
сите 248 | | | веќе видена

Форумот за демократска Македонија оствари средба со Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, Вицепремиерот за европски прашања, Бујар ...
сите 38 | | | веќе видена

Економската штета од ураганот Флоренс изнесува 44 милијарди долари, проценува компанијата Муди`с. Според компанијата, штетата е еквивалентна на земјотресот што ...
сите 129 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Помпео бара Турција да го ослободи американскиот свештеник

Од:
До кого (е-маил):
Порака: