Ердоган го повика Нов Зеланд да ја врати смртната казна


Австриската влада нареди денес да се провери можноста за расформирање на австриското десничарско-екстремистичко движење „Идентитарист“ бидејќи е утврдена ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Напаѓачот Брентон Тарант, кој уби 50 лица во две џамии во Крајстчрч, бил финансиран од десничарско австриско движење, изјави австрискиот канцелар Себастијан ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Турција, Реџеп Тајип Ердоган изјавил денес дека масовното пукање во две новозеландски џамии во кои загинале 50 луѓе било дел од поширок напад ...
| | веќе видена | слични

Францускиот муслимански верски совет, кој што е прв претставник на муслиманите во Франција, во соопштение изјавиле дека испратиле тужба против компаниите ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Австриската полиција изврши претрес во стан на десничарското движење „Идентитарист“ Мартин Селнер поради можна врска со Брентон Тарант, кој во напад на две ...
| | веќе видена | слични

Австриската полиција го претресе станот на портпаролот на десничарското движење „Идентитарист“ Мартин Селнер поради можни врски со напаѓачот на новозеландскиот ...
| | веќе видена | слични

Тврди дека немал никаков контакт со Брентон Тарант, ниту дека некогаш се сретнал со него. Австриската полиција го претресла станот на портпаролот на ...
| | веќе видена | слични

Грчката полиција соопшти дека осомничениот за нападите во двете џамии во Нов Зеланд, Брентон Харисон Тарант престојувал на грчките острови Крит и Санторини, и ...
| | веќе видена | слични

Францускиот муслимански верски совет, како главен претставник на муслиманите во Франција , соопшти дека покренал тужби против Фејсбук и Јутјуб зашто видеата од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев, преку ФБ одговори на нападите од дополнителната заменичка министерка Петровска.- Во однос на денешното интервју за ...
сите 223 | | | веќе видена

Податоците за здравствената состојба на пациентите никако не смеаат да се коментираат јавно, а тоа ќе се случи во судницата, откако беше побарано на рочиштето ...
сите 270 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ Зоран Заев заедно со генералниот секретар Љупчо Николовски и претседателот на Комисијата за надворешни работи на СДСМ, Едмонд Адеми се ...
сите 242 | | | веќе видена

Tри вооружени лица најверојатно го извршиле грабежот во експозитурата на НЛБ банка во Ѓорче Петров. Тие го извршиле грабежот со „опел вектра“ која потоа била ...
сите 86 | | | веќе видена

Германскиот голман Андреас Волф беше фантастичен во првиот период со девет интервенции од кои три од седум метри (два му одбрани на Хорват и еден на Карачиќ) и ...
сите 173 | | | веќе видена

Спортскиот директор на Севиља, Мончи беше бесен на дел од одлуките на судијата Мартинез Мунуера на денешниот дуел со Реал Мадрид, вели дека бил подготвен да ...
сите 112 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ердоган го повика Нов Зеланд да ја врати смртната казна

Од:
До кого (е-маил):
Порака: