Ердоган контра Трамп, нема да ги прекине односите со Иран

2 копии
10 копии

Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган изрази подготвеност да ја врати смртната казна во Турција, под услов да се донесе соодветен закон во парламентот. Тој ...
| | веќе видена | слични

Во врска со случајот со американскиот свештеник Ендру Бренсон, кому во Турција му се суди за тероризам. „Сметаме дека тој е жртва на неправеден и неоправдан ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Турскиот министер за внатрешни работи Сулејман Сојлу изјави дека Анкара нема да се откаже од своите барања за екстрадиција на имамот Фетулах Ѓулен. -Имаме имот ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Турција ги осуди санкциите од САД за министрите за правда и за внатрешни работи и повика тие да бидат повлечени. „Без сомнение, оваа одлука, што е еднаква на ...
| | веќе видена | слични
4 копии
6 копии
2 копии
повеќе

Останато

„Политичарите кои ги бива да лажат и да манипулираат имаат име и презиме. Тоа е Зоран Заев и картелот околу него. Политичарите кои се коцкаат со идентитетот на ...
сите 229 | | | веќе видена

Со опозицијата досега имаме убав дијалог и консензус по многу важни прашања, а тоа се потврдува затоа што пратениците заедно гласаа и за двотретински и за ...
сите 36 | | | веќе видена

Власта реши да дискутира за сѐ освен за содржината на Договорот со Грција. Власта бега од детална дебата за содржината на договорот, затоа што знаат дека ...
сите 129 | | | веќе видена

Познато е колкаво е ривалството помеѓу Интер и Јувентус, а по натпреварот на Интер за викендот Хрватот Марсело Брозовиќ одлучи да испрати провокација до членот ...
сите 149 | | | веќе видена

Зоолошка градина Скопје за првпат после 26 години станува дом на слонови. Прва слоница жителка на Скопје Зоо, била слоницата Цица која во Скопје живеела од ...
сите 33 | | | веќе видена

Зоран Велјовиќ, експерт за геометрија, истакнува дека никогаш не присуствал на фудбалски натпревар, но и тој даде свој удел во дебатата дали голот на Боакје е ...
сите 72 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ердоган контра Трамп, нема да ги прекине односите со Иран

Од:
До кого (е-маил):
Порака: