„Билд“: Ердоган првпат во Германија

2 копии
4 копии
5 копии

Државниот секретар на САД Мајк Помпео увери дека и покрај тензиите поради приведувањето на американски светеник и други несогласувања, Турција останува клучен ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Министерот за надворешни работи на Турција, Мевлут Чавушоглу, му порача на државниот секретар на САД, Мајк Помпео, дека заканите и санкциите на Вашингтон нема ...
| | веќе видена | слични

Од Белата куќа потврдија дека САД воведуваат санкции против двајца турски високи функционери поради случајот со американскиот пастор. На мета на санкциите се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Правилната форма на државјанството напишано на личните документи на албански јазик треба да биде државјанство „на Македонија“ („E Maqedonisë”), а не како што ...
сите 188 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Билд“: Ердоган првпат во Германија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: