Ер Балтик најточна авиокомпанија во светот

3 копии

Летонската национална авио -компанија Ер Балтик е најточен авиопревозник во светот. Ова го покажуваат податоците од компанијата од областа на нформации од секторот воздухопловство ОАГ која ја состави оваа ранг листа по анализа на 43,5 милиони летови. Ер Балтик според анализата на ОАГ остварила точност на летовите од 94,9% кои го поврзуваат главниот град на Летонија, Рига со градовите во Европа, Блискиот Исток, Русија и др..Тоа значи дека повеќе од девет од десет летови на летонската национална авио-компанија стигаат на време. По Ер Балтик се Хаваијан ерлајнс, Аустријан ерлајнс, шпанска Иберија и норвешки Ер Шатл.
| | веќе видена | слични
3 копии

Летонската национална авиокомпанија AirBaltic е најточниот авиопревозник во светот. Ова го покажаа податоците на светскиот лидер во областа на информации од секторот за воздухопловство, компанијата OAG, која состави ранг листа по анализата на 43,5 милиони летови. AirBaltic, според анализата на OAG, оствари точност од 94,9 проценти на летовите кои го поврзуваат главниот град на Летонија, Рига, со градовите на Европа, Блискиот Исток, Русија и Заедницата на Независни Држави, пренесува ТАСС. Тоа значи дека повеќе од девет од десет летови на летонската национална авио-компанија пристигнуваат на време. Според глобалниот рејтинг, зад AirBaltic е Hawaiian Airlines, Austrian Airlines, шпанската Iberia и норвешката Air Shuttle. - Нашите клиенти можат да се потпрат на точата услуга. Раководството на AirBaltic е многу гордо на постигнатите резултати, изјави извршниот директор на авиокомпанијата Мартин Гаус. - Летонската авиокомпанија AirBaltic ги надмина останатите конкуренти со показател од 94,9 проценти, што е многу ...
| | веќе видена | слични

Останато

Веднаш да се најде замена за притворената специјална јавна обвинителка Катица Јанева, порача денеска од Новаци премиерот Зоран Заев.Тој испрати јавна порака ...
сите 382 | | | веќе видена

Нека прекинат да глумат лудило во Јавното обвинителство, порача денеска адвокатот Јанаки Митровски, во врска со најновите детали од криминалната афера Рекет, ...
сите 128 | | | веќе видена

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Наум Стоилковски го прашува републичкиот јавен обвинител Љубомир Јовески каде се парите од рекетот ако објавениот извештај навистина ...
сите 153 | | | веќе видена

Мерката притвор од 30 дена на Јанева и беше доделена поради можност од бегство, влијание врз сведоци и инволвирани во истрагата за предметот „Рекет“ и ...
сите 382 | | | веќе видена

За Денот на нашата Армија ни пристигнаа и честитки од Кабул, Авганистан од нашите учесници во мисијата “Одлучна поддршка”. По повод празникот се одржаа ...
сите 78 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ер Балтик најточна авиокомпанија во светот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: