Новак Ѓоковиќ ја прослави победата против Хуркач со „Македонско девојче“


Лесна победа за Рафаел Надал на Вимблдон. Во три сета елиминиран Французинот Вилфрид Цонга кој покажа немоќ против големиот фаворит и воопшто не успеа да го ...
| | веќе видена | слични

Најдобриот светски рекет Новак Ѓоковиќ во спектакуларно финале кое ќе остане запишано во аналите на тенисот, успеа да ја одбрани титулата освоена минатата ...
| | веќе видена | слични

Во едно од најдраматичните финалиња воопшто одржани на Вимблдон, овој пат меѓу Ѓоковиќ и федерер, финале кое ја „залепи“ и македонската ајвност за ТВ екраните, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во машкото финале на Вимблдон ќе се сретнат двајца од трјцата најдобри тенисери во последната деценија, Рожер Федерер и Новак Ѓоковиќ. Еден против друг за ...
| | веќе видена | слични

Ник Кирјос, контроверзниот австралиски тенисер, јасно се стави на страната на Роџер Федерер пред денешното мега-финале на Вимблдон против светскиот рекет број ...
| | веќе видена | слични

Уште една пресметка за аналите. Новак Ѓоковиќ против Роџер Федерер по 48-ми пат во меѓусебен дуел, денеска од 15 часот за трофејот на Вимблдон. „Ова е како на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На прашањето: дали очекува да почнат лични дисквалификации врз неа и врз дел од обвинителите во тимот како тоа дека против Катица Јанева се водела судска ...
сите 449 | | | веќе видена

Обвинителката Вилма Рускоска потврди дека има судир на интереси адвокатот Стеван Павлески да ја застапува специјалната јавна обвинителка Катица Јанева додека е ...
сите 334 | | | веќе видена

Обвинителките Ленче Ристоска и Фатиме Фетаи или кој било обвинител назначен како вршител на должноста не можат да ја преземат функцијата на специјалната јавна ...
сите 208 | | | веќе видена

Поранешниот член на групата „Нокаут“ и нов заменик-министер за економија Кирил Колемишевски, воскресна во политиката преку шарените трибини пред Владата за ...
сите 188 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Новак Ѓоковиќ ја прослави победата против Хуркач со „Македонско девојче“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: