Тешка повреда на голманот на Нови Пазар

Фудбалерот на Црвена звезда, Предраг Сикимиќ е исклучен на мечот против Нови Пазар откако жестоко стартуваше над домашниот голман Живковиќ. Сикимиќ со невнимателен старт му нанесе тешка повреда на несреќниот голман кој заврши во болница каде му се констатирани повеќекратна скршеница на јагодичната коска и фрактура на носот.
| | веќе видена | слични

Мечот меѓу Нови Пазар и Црвена Звезда во српската прва фудбалска лига беше одбележан со инциденти на трибините и спорни ситуации на теренот, меѓутоа во еден момент сите занемеа на теренот откако голманот Младен Живковиќ заработи страшна повреда на главата по ударот со напаѓачот на гостите. Предраг Сикимиќ несреќно го удри Живковиќ во главата по што чуварот на мрежата беше итно префрлен во болница, а откако пристигнаа позитивни информации за негово подобрување, сега од Србија пристигна уште поубав момент кој на големо го пренесуваат медиумите. Имено, Сикимиќ го посетил Живковиќ во болница и изразил големо жалење за тоа што му го направи, а српски „Телеграф“ ја откри и пораката која му ја испратил напаѓачот на Црвена Звезда на својот сонародник. – Денес ми е роденден и верувај ми дека имам само една желба, тоа е што побрзо да застанеш на голот. Многу ми е жал, верувај дека немав ниту најмала намера и се надевам дека ќе ми простиш. Ова ми се случи првпат во кариерата, – му порачал Сикимиќ на Живковиќ, притоа ...
| | веќе видена | слични

Останато

ДА Кристина, можат да живеат поубаво. Затоа ајде на 30 септември да избереме ЗА европска Македонија. За нашите деца, за идните генерации! #ИзлезиЗА
сите 140 | | | веќе видена

Во 23 часот и 6 минути заврши рочиштето во Кривичниот суд за „крвавиот четврток". Во судскиот процес кој траеше 13 часа последен сведочеше актуелниот директор ...
сите 198 | | | веќе видена

Доколку пратениците од опозицијата одбијат да гласаат за уставни измени во согласност со Преспанскиот договор, во случај на референдумот да има цензус и ...
сите 92 | | | веќе видена

Соопштение од Центар за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски и потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Владо Мисајлоски денеска ...
сите 216 | | | веќе видена

Не постои држава на која што Уставот ѝ е подготвуван од соседите. Гласачите мора да ги знаат вистинските факти за да донесат правилна лична одлука на 30-ти ...
сите 124 | | | веќе видена

Михаил Рот, државниот министер задолжен за Европа во рамките на министерството за надворешни работи на Сојузна Република Германија, придружуван од германскиот ...
сите 45 | | | веќе видена

Успех за Овен, Бик се додворува на Близнаци, Ракот ужива со Скорпија, добри аспекти за Лав, Девица победува Риба, Терезија во љубов со Јарец, на Стрелецот ...
сите 65 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Тешка повреда на голманот на Нови Пазар

Од:
До кого (е-маил):
Порака: