Здравство: Со МРП вакцинирани 32.653 деца до 14 години

4 копии

Министерството за здравство останува на ставот дека нема да се примаат деца во градинка ниту во училиште од септември без приложен вакцинален картон, велат од ...
| | веќе видена | слични
2 копии
10 копии

Германската влада предлага вакцината против мали сипаници (морбили) да стане задолжителна за децата и вработените во градинките и училиштата. Кабинетот на ...
| | веќе видена | слични

Германската влада предложи мерка со која вакцинирањето против мали сипаници ќе стане задолжително за деца и за вработените во градинките и училиштата. ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Вакцинирањето против мали сипаници ќе стане задолжително за децата и вработените во германските детски градинки и училишта од март следната година, одлучи ...
| | веќе видена | слични

ЕВРОПАГерманија воведува задолжителна вакцинација против мали сипаници за училишните децаОбјавено пред 7 минути – 17 јули, 2019Од Макфакс Вакцинирањето против ...
| | веќе видена | слични

Морбилите не се повеќе сериозна закана за скопјани. Во главниот град е создаден колективен имунитет со масовното вакцинирање во текот на епидемијата. Од ...
| | веќе видена | слични

Епидемијата на морбили полека стивнува, информираат од министерството за здравство. Во текот минатата недела се евидентирани 10 случаи на мали сипаници, што ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Христијан Мицкоски, лидер на ВМРО-ДПМНЕ во своето обраќање во Аеродром рече дека од Аеродром мириса на голема победа на 15 јули и тука се заблагодари на луѓето ...
сите 505 | | | веќе видена

Косовскиот министер за здравство Арменд Земај побара од Македонија да ја преиспита одлуката за задолжителни тестови за влез на косовските граѓани.Земај вели ...
сите 164 | | | веќе видена

Скопје, 9. јули 2020 (Inpress) – Во болниците има доволен капацитет за сместување ковид пациенти, а празна е и модуларната болница. Повторно има под 100 ...
сите 161 | | | веќе видена

КАМПАЊАТА ОДИ КОН ФИНИШОТ, ИМА И НОВИ „БОМБИ“ Две нови снимки на кои се слуша лидерот на СДСМ и поранешен премиер Зоран Заев беа објавени денеска на јутјуб на ...
сите 201 | | | веќе видена

До крајот на август очекувам земјите членки на еу да ја изгласаат преговарачката рамка за македонија и некаде наесен европскиот совет да додели датум за прва ...
сите 88 | | | веќе видена

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ и носител на листата на изборната единица 2 Владо Мисајловски, вечерва гостуваше во емисијата на МТВ каде што даде интервју и ...
сите 432 | | | веќе видена

На денешната дебата во „Отворено студио“ во Телевизија 24, генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ и Носител на листата на пратеници во Третата изборна единица, ...
сите 395 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Здравство: Со МРП вакцинирани 32.653 деца до 14 години

Од:
До кого (е-маил):
Порака: