Паркингот кај Градската болница блокиран од автомобили - пациентите револтирани

3 копии

Секојдневниот хаос по Клиничкиот центар предизвикува револтираност кај граѓаните. Денес пак, „епидемијата“ се прошири и во Градската болница. Паркингот кај ...
| | веќе видена | слични

Во текот вчерашниот ден на социјалните мрежи се појави слика која ја објаснува посветеноста на министерот Венко Филипче да го направи здравството во Македонија ...
| | веќе видена | слични

Дијагноза со секвенционирање на гени на наследни и малигни болести, меѓу кои и ретки болести во лабораторијата на Македонската академија на науките и ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Министерството за здравство и Фондот за здравствено осигурување овозможи анализите за молекуларна дијагностика на наследни болести да бидат опфатени во листата ...
| | веќе видена | слични

Останато

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска денеска ги повика сите институции што се занимаваат со избори да гласаат согласно законите и принципиелно, ...
сите 67 | | | веќе видена

Екипата на „Бутел“ го совлада „Металург 2“ со 29:23 (14:10) во натпревар од ракометната Суперлига. Домашните постојано водеа и рутински ја одржуваа предноста и ...
сите 85 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Паркингот кај Градската болница блокиран од автомобили - пациентите револтирани

Од:
До кого (е-маил):
Порака: