ЕП и СП со повеќе учесници, а помалку натпревари

2 копии

Како што пренесуваат руските медиуми, од зградата на Универзитетот во Санкт Петербург биле евакуирани над 60 луѓе. За среќа, во рушењето на зградата при ...
| | веќе видена | слични

Застрашувачка снимка од внатрешноста на универзитетската зграда во Санкт Петербург како се руши, се појави на социјалните мрежи. На неа се гледа како прво пука ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Дел од зградата на универзитет во рускиот град Санкт Петербург се урна попладнево, но сите студенти и професори кои се наоѓале внатре се безбедно евакуирани, ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Дел од зградата на универзитет во Санкт Петербург се урна попладнево, а под урнатините има затрупани луѓе, соопштија очевидци и локалните власти. Инцидентот се ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Во четирикатна зграда во Санкт Петербург се урна таванот од четвртиот до првиот кат, а властите се сомневаат дека под урнатините може да има до дваесет луѓе, ...
| | веќе видена | слични

Останато

Борбата против криминалот, високата корупција мора да продолжи и ние навистина конечно мораме да имаме решение, со кое сите ресурси ќе бидат ставени во ...
сите 505 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ објави список од 25 лица вработени во СЈО по линии на непотизам. Обвинителот Гаврил Бубевски во СЈО си ги вработил братучедите Ефимија и Љупчо ...
сите 390 | | | веќе видена

Катица Јанева која до неодамна беше на чело на институцијата која требаше да гони функционери за висока корупција останува во Шутка. Ова станува јасно од ...
сите 178 | | | веќе видена

Жените родени во овој знак можат да заведат кој и да посакаат, додека мажите важат за најснаодливи во кревет. Се разбира, станува збор за Биковите, кои општо ...
сите 156 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЕП и СП со повеќе учесници, а помалку натпревари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: