Општините сакаат штедливи улични светилки, ама малку ги поставуваат

Општините се заинтересирани за заштеда на енергија преку енергетско улично осветлување. Дваесетина локални самоуправи се пријавиле за учество во првата фаза од ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Општините преку проект финансиран од Европската унија ќе имаат можност наредните 18 маесеци да обезбедат енергетско ефикасно улично осветлување, мали ...
| | веќе видена | слични

Поддршка ка ЕСКО компаниите – можност за заштеда на енергија во општините е темата на денешната прес-конференција што ќе се одржи во Стопанската комосра на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Времето денеска ќе биде променливо облачно, попладне на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, особено во источните делови, ...
сите 237 | | | веќе видена

Членките на Советот за соработка во Персискиот Залив (ГЦЦ), што го сочинуваат арапските монархии од регионот, започнаа со зајакнати безбедносни патроли во ...
сите 72 | | | веќе видена

Слушајќи го претседателот на САД, Доналд Трамп, тој практично звучи како отпадник во сопствената администрација: осамен службеник подготвен да прифати дека ...
сите 78 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Општините сакаат штедливи улични светилки, ама малку ги поставуваат

Од:
До кого (е-маил):
Порака: