ВМРО ДПМНЕ со забелешки за ребалансот на буџетот


Реконструкција и ревитализација на локален пат Ново Владевци-Сушево, изградба на дел од локален пат Чанаклија-Нова Маала и реконструкција и ревитализација на ...
| | веќе видена | слични

Охриѓани и туристите ќе добијат рекреативна пешачка патека од градската Саат кула до ОУ „Св. Сава“. Современата патека ќе биде во должина од 325 метри и ќе има ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Охрид, 15. август 2018 (ИНПРЕС) – Денес во охридското село Волино се потпиша договорот со кој беше означен почетокот на градежните работи за реконструкција на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Нема кратење на 10 милиони денари во инфраструктурни и комунални зафати со ребалансот на општинскиот буџет, изјави на прес конференција Константин Георгиески, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„И аболицираниот Зоран Заев и министерот за прогон и терор Оливер Спасовски добро знаеја дека Никола Груевски не се крие во штабот на ВМРО-ДПМНЕ и сепак ...
сите 228 | | | веќе видена

Неколкуте поранешни членови на ВМРО-ДПМНЕ кои беа исклучени после случувањата во Собранието и прифаќањето на уставните измени, за ТВ21 рекоа дека последните ...
сите 53 | | | веќе видена

Кривичниот совет на Основен суд Скопје 1 на денешната јавна седница ги одби жалбите на одбраната и ги потврди решенијата на судијата на претходна постапка за ...
сите 300 | | | веќе видена

Сопругата на Претседателот на Република Македонија, г-ѓа Маја Иванова присуствуваше на приемот што во Париз го приреди првата дама на Франција, г-ѓа Брижит ...
сите 175 | | | веќе видена

По протестите пред домовите на Арнаудов, Мукоски и Василевски, „Македонија-блокира“ предводена од Јанко Бачев и Филип Петровски денес ќе протестираат пред ...
сите 61 | | | веќе видена

Адвокатот Александар Тортевски во емисијата Топ Тема на телевизија Телма, истакна дека обвинението против поранешниот премиер Никола Груевски во случајот ...
сите 205 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО ДПМНЕ со забелешки за ребалансот на буџетот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: