Енди Мареј ја отвори вратата на својот луксузен хотел

Енди Мареј ја отвори вратата на својот луксузен хотел Британскиот тенисер Енди Мареј, актуелен освојувач на Вимблдон, ја отвори вратата на својот луксузен хотел за гости, во близина на својот роден град Данблане во Шкотска. Мареј минатата година го купи Cromlix House, летниковец изграден во викторијански стил 1874 година кој во почетокот бил семејна резиденција, но подоцна е претворен во хотел. Во овој хотел, Мареј бил венчан кум на својот брат Џејми во 2010 година, кој е исто така тенисер. Хотелот беше затворен 2011 година, а минатата година го купил Мареј, претворајќи го во луксузен хотел со пет ѕвезди, во кој се наоѓаат 15 спални соби. „Со повторно воспоставувањењ на Комиликс како водечки хотел во срцето на заедницата Данблане, ќе бидеме во состојба да привлечеме нови посетители на тоа подрачје, да создадеме низа нови работни места и да се фокусираме на поддршка на други локални фирми. Драго ми е што на овој начин моам да и вратам нешто на заедницата во која израснав“, изјави Мареј.
| | веќе видена | слични

Шкотскиот тенисер Енди Мареј, актуелниот освојувач на Вимблдон, влезе во хотелиерскиот бизнис. Тој ја реновираше Викторијанската вила во во близина на својот роден град Данблејн во Шкотска, претворајќи ја во хотел со пет ѕвездички. Хотелот на Мареј има пет апартмани и 10 соби, ресторан, кој го надгледува познатиот готвач Алберт Роус, кој пак, поседува пет ресторани во Шкотска. Апартманите се именувани по познати Шкоти, меѓу кои е и Сер Алекс Фергусон. Опремени по најмодерни стандарди, апартманите имаат сребрени купатила и плазма телевизори сокриени зад огледалата во секоја соба. Хотелот секако има и билијард соба, виски соба, девет отворени камини, бар…и веќе го привлекува вниманието на постителите, кои чекаат да уживаат во луксузот кој го подготви Енди Мареј.
| | веќе видена | слични

Енди Мареј влезе во хотелскиот бизнис, откако реновираше една викторијанска вила во близина на неговиот дом во Даблејн и ја претвори во хотел со пет ѕвезди. Хотелот на шкотскиот тенисер ќе има пет апартмани и десет обични соби, како и ресторан воден од славниот готвач Алберт Роус. Апартманите се именувани по познати Шкоти, меѓу кои е и поранешниот тренер на Манчестер јунајтед, Алекс Фергусон. Тоалетите се опремени со сребрени детали, а собите со најскапи телевизори, скриени зад огледала. Хотелот ќе има тениско игралиште, како и своја црква, а собите веќе се резервирани за претстојниот престижен голф-турнир „Рајдер куп". „Мило е што можам да придонесам нешто за заедницата во која што пораснав. Се надевам дека хотелот ќе биде хит и дека ќе привлече многу туристи“, изјави 26-годишниот Мареј.
| | веќе видена | слични

Мареј најави дека денес ќе го објави новиот тренер, по што се појавија голем број шпекулации за тоа кој е тој, со имиња како Џон Мекинро, Матс Виландер, Пит Сампрас и други славни тенисери во игра. Но, на крајот, тој призна дека се работи само за шега. Интересно е тоа што Мареј ја направи истата шега пред три години, кога на „Твитер“ и „Фејсбук“ на први април објави дека ќе го ангажира својот долгогодишен приајтел Рос Хачинс, без тениско искуство, за нов тренер. Минатиот месец, пак, тој самиот објави дека ќе се ожени за својата долгогодишна девојка Ким Сирс, пред повторно да открие дека се работи за шега.
| | веќе видена | слични

Британскиот тенисер Енди Мареј, актуелниот освојувач на Вимблдон, во вторникот ги отвори вратите на својот луксузен хотел за гостите во близина на својот роден град Данблејн во Шкотска. Мареј минатата година го купи "Cromlix House", летниковецот изграден во викторијански стил во 1874 година на почетокот како семејна резиденција, а потоа претворен во хотел. Во него Енди беше кум на венчавката на својот брат Џејми во 2010 година, исто така тенисер. Хотелот беше затворен во 2011 година, а минатата година го купи Мареј, па го претвори во луксузен хотел со пет ѕвезди, во кој има 15 спални соби. "Со повторното отворање на Cromlix како водечки луксузен хотел во срцето на Данблејн, ќе бидеме во состојба да привлечеме нови посетители на тоа подрачје, да создадеме нови работни места и да се посветиме на поддршка на другите локални компаниии. Драго ми е што на овој начин можам нешто да вратам на заедницата во која пораснав", вели Мареј.
| | веќе видена | слични

Минатата година Вимблдон шампионот Енди Мареј стана сопственик на Cromlix House, викторијанскиот имот за летување изграден во 1874-та година. На почетокот бил семејна резиденција, но подоцна претворен во хотел кој работеше сè до 2011-та година, кога беше затворен. Пред да се затвори хотелот, во 2010-та братот на Мареј тука ја одржа свадбената церемонија, каде Енди беше кум. Тенисерот го купи шкотскиот имот минатата година и го претвори во луксузен хотел со 5 ѕвездички, во кој има 15 спални соби. „Со повторно отворање на Cromlix и негово воспоставување како водечки луксузен хотел во Данблен, ќе бидеме во можност да привлечеме нови посетители во ова подрачје, и да створиме нови работни места. Мило ми е што на овој начин можам некако да и вратам на заедницата во која што пораснав“, изјави Енди Мареј.
| | веќе видена | слични

Останато

Пратеничката од ВМРО-ДПМНЕ, Нола Исмајлоска-Старова, на својот Фејсбук профил сподели став во однос на референдумот и претстојното гласање во Собранието за ...
сите 90 | | | веќе видена

Вратите на ЕУ останувааат отворени за вас. Вие сте оние кои ги имате клучевите во вашите раце. Немојте да дозволите да ја пропуштите оваа историска можност, ...
сите 104 | | | веќе видена

„Излегување на 30-ти не е за европско владеење на правото, тука за најбрутално бришење на македонската држава и народ“, смета аналитичарот Александар Пандов. ...
сите 11 | | | веќе видена

Зошто Европа? – поради пристојна, средена, правна, држава која функционира, напредување во кариерата врз основа на заслуги, а не врз принципот на лојалност, ...
сите 116 | | | веќе видена

Пред почетокот на продажбата на iPhone XS и XS Plus на мрежата се појавија првите рецензии во кои повеќето се фалат со нови опции од овие уреди, но многумина ...
сите 53 | | | веќе видена

Пред странските функционери што доаѓаат во Македонија пред референдумот, ВМРО-ДПМНЕ го кажува својот став, вели потпретседателот на партијата, Александар ...
сите 77 | | | веќе видена

Ако референдумот е успешен и ако мнозинството граѓани се изјаснат „за" дека го поддржуваат сето ова, тогаш ситуацијата е јасна, односно, ако бидат исполнети ...
сите 256 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Енди Мареј ја отвори вратата на својот луксузен хотел

Од:
До кого (е-маил):
Порака: