Емотивниот Велкоски со солзи го подигна трофејот во Купот на Босна (Видео)

Македонскиот репрезентативец Крсте Велкоски покажа емоции по крајот на мечот меѓу Сараево и Широки Бријег, бидејќи како капитен на неговиот тим го подигна ...
| | веќе видена | слични

Крсте Велкоски и Сараево ја освоија двојната круна во Босна и Херцеговина, односно по триумфот во Купот ја подигнаа и титулата во домашниот шампионат. Бордо ...
| | веќе видена | слични

Шампионот на Босна и Херцеговина, Сараево, и покрај освоената титула планира во голем стил да ја заврши сезоната. Во претпоследното коло води со 4-0 против ...
| | веќе видена | слични

Останато

Обвинителот Бурим Рустеми, кој беше дел од тимот на СЈО, денеска сведочеше во Кривичниот суд, на рочиштето за случајот “Рекет”.Тој на прашање на обвинителката ...
сите 273 | | | веќе видена

„Моја кралицe ... те сакам“: Вака Коби Брајант и напиша на неговата сопруга Ванеса Лајн оддавајќи и на тој начин трогателна почит неа и на нивните четири ...
сите 301 | | | веќе видена

На средбатабеше разговарано за првичните негови согледувања за затекнатата фактичка состојба на теренот на депонијата, односно видот, потеклото, количините и ...
сите 244 | | | веќе видена

Христијан Мицкоски, универзитетски професор, татко на две деца и претседател на најголемата македонска партија ВМРО-ДПМНЕ за Магазин открива што ќе направи ...
сите 92 | | | веќе видена

Најновиот скандал на социјалните мрежи доаѓа од апликацијата „Телеграм“ каде што се споделуваат порнографски видеа и фотографии од девојки од Македонија, од ...
сите 112 | | | веќе видена

Моментот кога Ѓорѓи Начевски во 59. минута му досуди чекори на Игор Карачиќ ќе влезе во антологијата на Европското првенство во ракомет. Беше потребна забавена ...
сите 115 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Емотивниот Велкоски со солзи го подигна трофејот во Купот на Босна (Видео)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: