Втор фестивал „It is COOL to be STEM“ за промоција на СТЕМ образованието


4 копии

Изминатава недела на Институтот за хемија на Природно-математичкиот факултет во Скопје се одржаа државните натпревари по хемија за ученици од основните (17 ...
| | веќе видена | слични

Студентите на Институтот за хемија на Природно-математичкиот факултет во Скопје за утре (18 мај) од 13 часот најавуваат нов „Хемиски спектакл“, овој пат во ...
| | веќе видена | слични

Останато

Обвинителот Бурим Рустеми, кој беше дел од тимот на СЈО, денеска сведочеше во Кривичниот суд, на рочиштето за случајот “Рекет”.Тој на прашање на обвинителката ...
сите 273 | | | веќе видена

Според пишувањето на локалните медиуми, болницата ќе се гради на земјиште со површина од 25 илјади квадратни метри и ќе може да прими околу илјада пациенти. Ќе ...
сите 204 | | | веќе видена

„Моја кралицe ... те сакам“: Вака Коби Брајант и напиша на неговата сопруга Ванеса Лајн оддавајќи и на тој начин трогателна почит неа и на нивните четири ...
сите 301 | | | веќе видена

НБА лигата одлучи да го одложи големото дерби меѓу Лос Анџелес Лејкерс и Лос Анџелес Клиперс кое требаше да се одигра во „Стејплс центарот“, откако беше ...
сите 96 | | | веќе видена

На средбатабеше разговарано за првичните негови согледувања за затекнатата фактичка состојба на теренот на депонијата, односно видот, потеклото, количините и ...
сите 244 | | | веќе видена

Христијан Мицкоски, универзитетски професор, татко на две деца и претседател на најголемата македонска партија ВМРО-ДПМНЕ за Магазин открива што ќе направи ...
сите 92 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Втор фестивал „It is COOL to be STEM“ за промоција на СТЕМ образованието

Од:
До кого (е-маил):
Порака: