ТОЛПА НАРОД ПЕЕ ВО ЧЕСТ НА ЖРТВИТЕ: Емотивна атмосфера во Манчестер (ВИДЕО)


Откако молчеа една минута, една од жените почна тивко да ја пее познатата песна на британскиот бедн „Оејзис“, „Don't look back in anger“ Жителите на Манчестер со собраа да оддадат почит кон жртвите во терористичиот напад на концертот на Ариана Гранде. Откако молчеа една минута, една од жените почна тивко да ја пее познатата песна на британскиот бедн „Оејзис“, „Don't look back in anger“. Кратко потоа се приклучи целата толпа народ да ја пее песната. Мажот осомничен за самоубиствениот бомбашки напад во Манчестер, е идентификуван како 23-годишниот Салман Абеди, објави ЦБС Њуз. Абеди од претходно им бил познат на британските власти. Полицијата на Манчестер претходно соопшти и дека е уапсен 23-годишен маж поврзан со бомбашкиот напад. Одговорност за нападот на концертот на американската пејачка Аријана Гранде во Манчестер, при што загинаа 22 лица, а десетици се повредени, презеде групата Исламска држава
| | веќе видена | слични
8 копии

Раперот Еминем пред неколку дена ги повика своите фанови да им помогнат на засегнатите од терористичкиот напад во Манчестер што се случи вечерта на 22 мај, по концертот на Аријана Гранде. - Придружете ми се, за да им помогнеме на жртвите во манчестерскиот напад и нивните семејства, напиша раперот на својот твитер налог, објавувајќи и линк од „Манчестер Ивнинг Њуз”. Благодарение на тоа, беа собрани над два милиона евра, пренесуваат британските медиуми.
| | веќе видена | слични

– Придружете ми се, за да им помогнеме на жртвите во манчестерскиот напад и нивните семејства, напиша раперот на својот твитер налог, објавувајќи и линк од „Манчестер Ивнинг Њуз”. Благодарение на тоа, беа собрани над два милиона евра, пренесуваат британските медиуми.
| | веќе видена | слични
2 копии

Парите кои ќе бидат собрани од хуманитарниот концерт ќе бидат донирани во фондот We Love Manchester Emergency Fond, кој е отворен за жртвите од нападот за време на нејзиниот концерт. Во тој напад починаа 22 луѓе, вклучувајќи и деца, а имаше и голем број повредени. Со цел да им оддаде почит на жртвите, таа заедно со Џастин Бибер, Кети Пери, Мајли Сајрус, Фарел Вилијамс, Ашер, Coldplay, Take That и Нил Хоран ќе пеат во недела, на 4ти јуни. Концертот наречен „One Love Manchester“ ќе се прикажува во живо на BBC One, BBC Radio и Capital Radio. Сите оние кои што биле присутни на концертот на Аријана токму на таа трагична ноќ, ќе добијат бесплатни билети. - Нема да престанеме ниту пак ќе дозволиме стравот да не совлада. Нема да не поделат. Нема да дозволиме омразата да победи. Нашиот одговор на насилствата е дека мора да се зближиме повеќе, да си помагаме едни со други, да се сакаме, да пееме погласно и да живееме пољубезно од кога и да е. Музиката постои за да не излекува, да не соедини и да не прави среќни. Ќе ...
| | веќе видена | слични

Во официјалната изјава за терористичкиот напад после нејзиниот концерт во Манчестер, Аријана Гранде вети дека повторно ќе се врати во британскиот град, па хуманитарниот концерт, чии средства ќе одат за семејствата на загинатите, веќе е закажан за в недела, 4 јуни. За овој настан пејачката собра и голем дел од нејзините колеги, па покрај неа ќе настапат и Џастин Бибер, Кејти Пери, Мајли Сајрус, „Колдплеј“, „Тејк дет“, Ашер, Фарел Вилијамс и Најл Хоран.Концертот ќе се одржи во фудбалскиот стадион „Олд Трафорд“, а ќе биде пренесуван во живо на сите телевизиски и радио канали на Би-Би-Си, како и преку интернет ширум целиот свет. Гранде им понуди бесплатни влезници на сите што присуствуваа на претходниот концерт, каде што загинаа 22 лица, а шеесетина беа повредени.После трагичниот настан, нејзиниот сингл „One Last Time“ повторно се најде на официјалната сингл листа во Британија, а веќе следната недела би можел да се искачи до првите 10.
| | веќе видена | слични

На добротворниот концерт посветен на жртвите на терористичкиот напад, кој ќе биде одржан на 4. јуни на „Олд Трафорд“ во Манчестер, ќе пеат Џастин Бибер, „Coldplay“, Кети Пери, Мајли Сајрус, Фарел Вилијамс, Ушер, „Take That“ и Нил Хоран. Пејачката веста за добротворниот концерт ја објавила на својот профил на Твитер,а набргу е откриено кој се покрај Ариана Гранде (23) ќе запее на концертот ‘One Love Manchester’. pic.twitter.com/5lOxvyaslS — Ariana Grande (@ArianaGrande) May 30, 2017 Странските медиуми пишуваат дека на добротворниот концерт посветен на жртвите на терористичкиот напад ќе настапат и Џастин Бибер, „Coldplay“, Кети Пери, Мајли Сајрус, Фарел Вилијамс, Ушер, „Take That“ и Нил Хоран. According to BBC NEWS these artists will be playing at the benefit concert pic.twitter.com/LeLBsm3iFM — Ariana Updates! (@ArianaDailyWW) May 30, 2017 После настапот на Ариана Гранде во бомбашкиот напад загинале 22. лица додека најмалку 57. биле повредени. Пејачката изјавила дека планира да ги покрие трошоците за погреб ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Американската пејачка Аријана Гранде в недела ќе одржи добротворен концерт во Манчестер во спомен на жртвите во нападот. Плејада од ѕвезди, како Кејти Пери, Џастин Бибер, Мајли Сајрус, Фарел Вилијамс, групите „Колдплеј" и „Тејк дет" ќе учествуваат на концертот, соопштија организаторите на настанот. Концертот ќе се одржи на стадионот за крикет „Олд Трафорд", на помалку од две недели откако 22 лица загинаа од самоубиствен напад извршен на крајот на концерт на Аријана Гранде во Манчестер, а 116 беа повредени. Приходите од хуманитарната манифестација се наменети за фондот основан од градските власти и британскиот Црвен крст. Во изјавата по нападот пејачката рече: Нема да дозволиме тоа да не раздели. Нема да дозволиме омразата да надвладее. Треба да одговориме на ова насилство, со тоа што ќе се зближиме, ќе си помагаме, ќе се сакаме повеќе, ќе пееме посилно и ќе живееме -поблагородно од досега.
| | веќе видена | слични

Ариана Гранде ќе се врати во Манчестер, каде пред малку повеќе од една недела самоубиец се разнесе по нејзин концерт и уби 22 лица. Американската пејачка ќе одржи хуманитарен концерт во недела, во спомен на жртвите на нападот, соопштија светските информативни агенции. Плејада од ѕвезди – Кејти Пери, Џастин Бибер, Mајли Сајрус, Фарел Вилијамс, групите Coldplay и Take That ќе учествуваат во концертот, објавија организаторите. Концертот “One Love Mancester” ќе биде на стадионот за крикет “Олд Трафорд”, a приходите од него се наменети за фондот основан од градските власти и британскиот Црвен крст. Во изјавата по нападот пејачката рече: “Нема да дозволиме тоа да нè раздели. Нема да ѝ дозволиме на омразата да надвладее. Треба да одговориме на ова насилство со тоа што ќе нè зближи, ќе си помагаме, ќе сакаме повеќе, пееме посилно и живееме поблагородно отколку досега “.
| | веќе видена | слични
2 копии

Американската пејачка Аријана Гранде, чиј концерт во Манчестер заврши со терористички напад во кој загинаа 22 лица, планира да се врати во англискиот град и да одржи хуманитарен концерт. Парите од концертот на Аријана ќе биле наменети за семејствата и жртвите во нападот. Во подолга изјава на Твитер пејачката посочила дека планира да се врати во „неверојатно храбриот град“. – Никој со ништо не може да ја ублажи болката што ја чувствувате или да ги подобри работите… Единственото нешто што можеме да го направиме е да избереме како ова ќе влијае врз нас и како ќе продолжиме со нашите животи… Нема да се откажеме или да живееме во страв. Нема да дозволиме омразата да победи – посочила Гранде.
| | веќе видена | слични

Нападот се случи по завршувањето на концертот на Гранде. Си-Ен-Ен јавува дека концертот ќе се случи на 4 јуни, а гости ќе бидат Колдплеј, Кети Пери, Фарел и Мајли Сајрус. Концертот ќе се одржи со цел да се соберат пари за сите оние кои на каков било начин биле повредени во терористичкиот напад. Засега не се знае точната локација каде што ќе се одржи концертот.
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на грчкиот Парламент, Никос Вуцис, рече дека пратениците со јасно мнозинство треба да го изгласаат Преспанскиот договор, бидејќи, како што вели, ...
сите 564 | | | веќе видена

Макрон денеска ја почна националната дебата , што ќе трае во наредните три месеци . Дебатата ја почна со 600 градоначалници и локални функционери во малото ...
сите 130 | | | веќе видена

Демократите од Конгресот во САД ја одбија поканата на претседателот Доналд Трамп да учествуваат на работен ручек во Белата куќа да преговараат за блокадата на ...
сите 117 | | | веќе видена

Спирос Данелис, пратеник во грчката парламентарна партија на партијата Потами, беше исфрлен од својата парламентарна група, а претседателот на партијата, ...
сите 108 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ТОЛПА НАРОД ПЕЕ ВО ЧЕСТ НА ЖРТВИТЕ: Емотивна атмосфера во Манчестер (ВИДЕО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: