Емилија Крстевска - Како ја започнав својата професионална кариера во банка

Емилија Крстевска е дипломиран економист кој беше препорачан од центарот за кариера на Економскиот факултет во Скопје како еден од листата на студенти со висок ...
| | веќе видена | слични

Останато

Од превентивни причини, соопштија од ЈП Македонија пат,  воведена е забрана за сообраќај за тешки товарни возила на патниот правец  Дебар – Струга. На одредени ...
сите 427 | | | веќе видена

Со 81 глас и бојкот од ВМРО-ДПМНЕ, Собранието ги изгласа уставните измени.Со тоа се даде зелено светло на Преспанскиот договор за менување на името на државата ...
сите 252 | | | веќе видена

По повлекувањето на Панос Каменос од коалициската влада, грчкиот премиер Алексис Циприс набргу ќе побара доверба од Парламентот, ова го соопшти Ципрас по ...
сите 285 | | | веќе видена

Американскиот амбасадор во Германија Ричард Гренал е во изолација. Средби со него избегнуваат од германската владејачка елита, објави Шпигел. Таквото ...
сите 116 | | | веќе видена

Прекин на делумната блокада на американската влада, предизвикана од барањето на претседателот Доналд Трамп за5,7 милијарди долари за изградба на ѕид долж ...
сите 143 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Емилија Крстевска - Како ја започнав својата професионална кариера во банка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: