Емил Милев избран за заменик-претседател на Советот за товарен транспорт на ИРУ

8 копии

Емил Милев, директорот на СИЗ Македонија сообраќај – АМЕРИТ, е избран за заменик претседател на Советот за товарен транспорт на Меѓународната унија за патен ...
| | веќе видена | слични
2 копии
5 копии

Заменик-директорот на Царинската управа, Лавдрим Велиу, и в.д. ректорот на Универзитетот „Мајка Тереза“, проф. д-р Азиз Положани денеска (9.11.2017 година) ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Царинската управа денеска пред бизнис заедницата го презентираше патоказот по кој ќе се менуваат прописите во царинското работење во период од пет години. На ...
| | веќе видена | слични

Царинската управа на Република Македонија и Универзитетот „Мајка Тереза“ воспоставуваат долгорочна соработка. Меморандум за соработка денеска потпишаа заменик ...
| | веќе видена | слични

Останато

Реакциите во Грција, како од пратеници на опозициските партии, така и од медиумите затоа што градоначалникот на Солун во Скопје го употреби уставното име на ...
сите 135 | | | веќе видена

Гостите на еден угостителски објект во Тетово останаа незадоволени до крај откако полицијата им ја расипа забавата. Во ненајавена акција на МВР и УЈП, во еден ...
сите 80 | | | веќе видена

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Бојан Стојаноски од ВМРО-ДПМНЕ: Почитувани, Јавноста е се поуверена дека СДС бесрамно лежеше во текот на ...
сите 72 | | | веќе видена

Претседателот на Зимбабве, Роберт Мугабе не поднесе оставка за време на своето обраќање вечерва на државната телевизија, а многумина тоа го очекуваа. Тоа значи ...
сите 232 | | | веќе видена

Последниве два месеци од 2017 за поголем дел од хороскопските знаци нема да бидат воопшто забавни, ги чека многу работа, стрес и неуспешни ветувања. Но доколку ...
сите 32 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Емил Милев избран за заменик-претседател на Советот за товарен транспорт на ИРУ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: