Елизабет Тејлор се бори за живот

Според пишувањето на американскиот весник „Нешнл инкваер“, 78-годишната холивудска дива Елизабет Тејлор се бори за живот. Славната актерка итно е пренесена од својот дом во болницата „Седар Синај“ во Лос Анџелес со силни болки во стомакот, а лекарите се сомневаат дека станува збор за внатрешно крвавење. - Елизабет е многу болна. Нејзините деца се со неа. Се наоѓа во критична состојба. Сите околу неа се молат, рече еден извор, додека други тврдат дека актерката се повеќе се приближува кон својот крај. Портпаролот на Тејлор изјавил дека таа се чувствува добро. Засега ниту еден член од семејството на Елизабет не дал никаква изјава.
| | веќе видена | слични

Здравствената состојба на легендарната глумица Елизабет Тејлор се подобрува, но холивудската филмска легенда сепак ќе остане во болница. Двојната добитничка на наградата „Оскар" беше примена во медицинскиот центар „Седарс-Синај" во Лос Анџелес минатата недела со симптоми на срцева слабост, што е стар проблем за 78-годишната Тејлор. Според нејзината портпаролка, ѕвездата се чувствува добро и има подобрување во нејзината здравствена состојба. Викендов со неа било нејзиното семејство и пријателите. - Засега Тејлор останува во болница за да се следи нејзината состојба, стои во изјавата. (Крај)
| | веќе видена | слични
2 копии

Елизабет Тејлор е хоспитализирана минатата недела поради проблеми со срцето и моментално е во болница, соопштила нејзината претставничка за медиумите. „Лекувањето е во тек. Таа е на испитувања в болница“, вели Сали Морисон. Но, тоа и не е некој новитет, бидејќи актерката веќе неколку години има проблеми со срцето. Други детали за 78-годишната оскаровка не се соопштени. Здравјето на Елизабет Тејлор е во центарот на медиумското внимание веќе подолго време. Со туморот на мозокот се избори во 1997 година, а неколку години пред тоа вгради вештачки колкови. Во 2006 година се појави во една ТВ-емисија за да демантира дека боледува од Алцхајмерова болест. Две години подоцна нејзиниот тогашен портпарол мораше да ги демантира шпекулациите дека здравствената состојба на актерката е алармантна. Елизабет Тејлор последниве години во јавност се појавува во инвалидска количка. Добитничката на „Оскар“ за улогите во филмовите „Кој се плаши од Вирџинија Вулф“ од 1966 година и „Батерфилд 8“ од 1960 година. Цел Холивуд е ...
| | веќе видена | слични

Останато

Влада на Тереза Меј сé уште работи на прашањето што да побара од Европската унија со цел да ја реши загриженоста на пратениците во врска со планот за ...
сите 422 | | | веќе видена

На големиот христијански празник Богојавление-Водици, по одржувањето на богослужбата од страна на отец Димитрие Павлески, во црквата „Св. Никола“ во Подгорци, ...
сите 143 | | | веќе видена

Ве информираме дека согласно податоците од ДАМСКВ на ден 21.01.2019, среднодневните концентрации на РМ10 се под дефинираниот праг на алармирање од 188 g/m3, ...
сите 175 | | | веќе видена

Поранешниот министер за надворешни работи на Грција, Никос Коѕијас, денеска изјави дека ќе го тужи својот некогашен колега од владата на Ципрас, ексминистерот ...
сите 49 | | | веќе видена

Грчкиот парламент се очекува во вечерните четврточни часови да го ратификува Преспанскиот договор со Македонија за решавање на деценискиот спор за името на ...
сите 88 | | | веќе видена

Со секоја своја постапка ВМРО-ДПМНЕ и антизападниот Мицкоски покажуваат дека се против заедништвото, против напредокот, против европските вредности и концептот ...
сите 200 | | | веќе видена

Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози, информираат од Авто-мото сојузот на Македонија и додаваат дека засега забележани се врнежи од ...
сите 122 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Елизабет Тејлор се бори за живот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: