Американците најлесно би му простиле на Бил Клинтон за Левински


Американците најлесно би му простиле на Бил Клинтон за Левински Речиси 20 години минати од аферата со Моника Левински, американскиот претседател Бил Клинтон е „лажгото“ на кој американската јавност најлесно би му простила. Ова го покажаа резултатите од анкетата на телевизиската мрежа Си-Би-Ес (CBS). Меѓу личностите што лажеле кои им беа понудени на граѓаните да гласаат се најдоа и велосипедистот Ленс Армстронг кој лажеше за допингот, потоа претседателот Ричард Никсон, како и Берни Мадоф, кој ги измами своите клиенти за милијарди долари за што доби 150 години затворска казна.
| | веќе видена | слични
5 копии

Британската актерка Елизабет Харли денеска категорично ги демнтираше објавените информации во лондонските таблоиди дека таа имала љубовна врска со поранешниот американски претседател Бил Клинтон, додека тој беше во Белата куќа. Британската актерка Елизабет Харли денеска категорично ги демнтираше објавените информации во лондонските таблоиди дека таа имала љубовна врска со поранешниот американски претседател Бил Клинтон, додека тој беше во Белата куќа. Лондонскиот весник „Дејли Стар“ кој се повикува на американскиот актер Том Сизмор, открива дека британската убавица и претседателот „омилен кај жените“ биле тајни љубовници една година. Весникот тврди дека Сизмор и го запознал Клинтон со Харли, откако на една забава во Белата куќа му кажал на претседателот дека тој и британската актерка ја прекинале својата тригодишна врска. Според овој весник, Клинтон тогаш го побарал телфонскиот број на Харли и веднаш и се јавил на актерката, претставувајќи се како „нејзиниот врховен командант“. Веста за, ...
| | веќе видена | слични

Неодамна беше објавена снимка на која Сајзмур изнесува шокантни детали за наводна љубовна афера на поранешниот американски претседател Клинтон и актерката Лиз Харли. Тврдеше дека Клинтон од него го побарал бројот на Лиз бидејќи знаел дека претходно биле во врска, пратил авион по неа и ја задржал 4 дена во Белата куќа, иако во соседната соба била Хилари! Понатаму, тој тврдеше дека Лиз и Клинтон биле една година во врска, која ја раскинал Клинтон бидејќи почнал да се вљубува во убавата актерка. Но, Сајзмур сега ги демантира своите тврдења. За Хафингтон пост изјави дека тоа е навистина неговиот глас на снимката, но се што рекол е лага. Снимката е направена пред 4-5 години кога Том Сајзмур бил зависник од дрога, и во друштво на „не толку фини луѓе“. - Ништо не е вистина. Никогаш не сум бил во Белата куќа и не сум го запознал Бил Клинтон. Не велам дека не ги реков тие работи, но тоа е бладање на човек кој имал тешки проблеми со дрогата. како што реков, ништо не е точно - вели актерот. Тој им се изјави на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Медиумите до ова откритие, дошле на основа на видео, кое поранешниот партнер на Лиз, актерот Том Сизмор, го направил минатиот јануари. На него, 52 годишниот актер, кој и самиот бил во три годишна врска со Лиз, наведува дека тој договорил состанок меѓу Клинтон и познатата актерка. Тој вели дека при проекцијата на филмот „Спасувањето на редовите на Рајан“, во Белата куќа во 1998 година, Клинтон му пришол, и го замолил да го запознае со Лиз. Сизмор тврди дека Клинтон веднаш ја повикал Лиз и дека по неа го испратил својот авион кој ја донел истата ноќ во Белата куќа, иако првата дама, Хилари Клинтон, се наоѓала во соседната соба. Сизмор тврди дека неколку часа подоцна ја видел својата поранешна девојка во ходниците од претседателската палата, со придружба од агент. Лиз наводно поминала четири дена во Белата куќа. Таа подоцна му раскажала на Сизмор дека немало никакви проблеми затоа што првата дама и претседателот спиеле во одвоени соби. Актерката и претседателот наводно повремено се гледале во текот на годината ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Американскиот сајт „Радар онлајн“ и таблоидот „Глоуб“ откриваат дека поранешниот претседател Бил Клинтон имал тајна љубовна врска со британската актерка и манекенка Елизабет Харли. Американските медиуми до ова ова откритие дошле благодарение на снимката на поранешниот партнер на Харли, актерот Том Сизмор ја направил минатиот јануари. На неа, 52-годишниот актер, кој и самиот бил во тригодишна врска со Лиз, наведува дека договорил состанок меѓу Клинтон и познатата актерка. Сизмор вели дека за време на проекцијата на филмот „Спасувањето на војникот Рајан“ во 1998 година Клинтон му пришол и го замолил да го запознае со Лиз. - Се забавувате со Лиз Харли четири години, нели? Дали сè уште се гледате? - бил љубопитен претседателот, пред да го побара телефонот од актерката. Сизмор тврди дека Клинтон веднаш ја повикал Харли и по неа испратил авион за истата вечер да ја донесе на во Белата куќа, иако првата дама се наоѓала во соседната соба. Сизмор вели дека неколку часови подоцна ја видел својата поранешна партнерка ...
| | веќе видена | слични

Гласините ги поттикнало нејзиното поранешно момче Том Сајзмор кој бил снимен како зборува дека Клинтон од него барал да се запознае со британската убавица на филмска премиера во 1998 година. На таа снимка, исто така, тој вели дека Клинтон еднаш испратил и авион по Лиз за таа да дојде во Вашингтон и да се видат. Поранешниот претседател на САД очигледно морал да ја прекине врската со ѕвездата од „жолтиот печат“, затоа што се плашел дека ќе се заљуби во неа. Том Сајзмор вели дека Клинтон ја раскинал врската после една година со зборовите: „Мислам дека се заљубувам во тебе“.
| | веќе видена | слични

Холивудската актерка со британско потекло Елизабет Харли била во врска со поранешниот американски претседател Бил Клинтон, објавија странските медиуми. Таа ги негираше овие информации. На својот профил на твитер напишала дека овие информации се невистина и дека никогаш не била во љубовна афера со Клинтон во доцните деведесети години. - Таа приказна не е точна, дека сум била во врска со Клинотн – напиша актерката и додаде дека целата афера ќе има завршница на суд. Медиумите објавија приказна на нејзиното поранешно момче кое тврди дека Клинтон во една прилика пратил авион во Харли и дека таа останала во Белата куќа четири дена со претседателот. Своевремено, актерката изјави дека Клинтон ѝ е посебно драг бидејќи тој е „лошко со секси глас“.
| | веќе видена | слични

Американските медиуми пишуваат дека поранешниот американски претседател Бил Клинтон, имал тајна љубовна врска со британската глумица и манекенка Лиз Харли. Медиумите до ова откритие, дошле на основа на видео, кое поранешниот партнер на Лиз, актерот Том Сизмор, го направил минатиот јануари. На него, 52 годишниот актер, кој и самиот бил во три годишна врска со Лиз, наведува дека тој договорил состанок меѓу Клинтон и познатата актерка. Тој вели дека при проекцијата на филмот „Спасувањето на редовите на Рајан“, во Белата куќа во 1998 година, Клинтон му пришол, и го замолил да го запознае со Лиз. Сизмор тврди дека Клинтон веднаш ја повикал Лиз и дека по неа го испратил својот авион кој ја донел истата ноќ во Белата куќа, иако првата дама, Хилари Клинтон, се наоѓала во соседната соба. Сизмор тврди дека неколку часа подоцна ја видел својата поранешна девојка во ходниците од претседателската палата, со придружба од агент. Лиз наводно поминала четири дена во Белата куќа. Таа подоцна му раскажала на Сизмор дека немало ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Светските медиуми деновиве се полни со скандалот во кој се најде поранешниот американски претседател Бил Клинтон. Според медиумите, Клинтон, имал тајна љубовна врска со британската глумица и манекенка Лиз Харли.Медиумите пронашле видео на кое се гледа како 52 годишниот актер Том Сизмор, инаку поранешен партнер на Лиз, договорил состанок меѓу Клинтон и познатата актерка. Поранешниот американски претседател веднаш ја повикал актерката и по неа го испратил својот авион. За настанот да биде уште поскандалозен, сопругата на Бил, Хилари, таа вечер била во истата куќата каде тој бил со љубовницата. Сизмор тврди дека неколку часа подоцна ја видел својата поранешна девојка во ходниците од претседателската палата, со придружба од агент.Убавата актерка му раскажала на Сизмор дека немало никакви проблеми бидејќи Бил и Халира и онака спиеле во одвоени соби. Актерката и претседателот наводно повремено се гледале во текот на годината се додека Клинтон не ја прекинал врската, тврдејќи дека започнува да се заљубува во неа.
| | веќе видена | слични

Актерот Том Сајзмор е снимен додека во разговор со пријателите открил дека Елизабет Харли имала едногодишна афера со Бил Клинтон. Наводно, токму Том, кој и е бивш љубовник, ја запознал со претседателот. Бившиот американски претседател наводно пратил авион по Елизабет и се сексал со неа во Белата куќа додека неговата сопруга Хилари Клинтон, била во соседната соба. Сајзмор вели дека се почнало во 1998 година, кога клинтон на прикажувањето на филмот Спасувањето на војникот Рајан го викнал на страна и го барал бројот на Лиз. Неколку часови подоцна Елизабет била во Белата куќа, а Том тврди дека покасно му признала дека Хилари воопшто не била никаков проблем за прељубниците, оти таа и нејзиниот сопруг секако спиеле во одделни соби. Елизабет Харли се огласи преку Твитер и кажа дека оптужбите за аферата се лажни и како со тоа ќе се бават нејзините адвокати.
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Четворица повредени во сообраќајната несреќа на автопатот Скопје – Тетово, што се случи пред една недела, се уште се во критична состојба. Двајца од нив се на ...
сите 320 | | | веќе видена

Наградата „Евалд Фон Клајст“ што се доделува за придонес кон светскиот мир и безбедноста, а им беше врачена на двајцата премиери, Зоран Заев и Алексис Ципрас, ...
сите 118 | | | веќе видена

Пејачот Шабан Шаулиќ ќе биде закопан во петок, на 22-ри февруари, во алејата на заслужни граѓани на Новите гробишта во Белград, пренесуваат српските медиуми. ...
сите 194 | | | веќе видена

Состојбата со безбедноста во сообраќајот е катастрофална. Граѓаните секојдневно гинат додека на Спасовски и Заев прв приоритет им е доделувањето на ...
сите 208 | | | веќе видена

Коалиција од 16 американски сојузни држави, предводени од Калифорнија, ја тужи администрацијата на претседателот Доналд Трамп поради неговата одлука за ...
сите 107 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Американците најлесно би му простиле на Бил Клинтон за Левински

Од:
До кого (е-маил):
Порака: