Им влегле дома на спиење, па ги ограбиле

Тројца разбојници влегле во домот на скопско семејство и го ограбиле, вчера во скопската населба Чаир, информира МВР. Случајот е пријавен во полицијата, која извршила увид и работи на утврдување на идентитетот и апсење на арамиите. Kако што информираа од МВР, случајот во полиција го пријавил скопјанецот А.С., близок роднина на нападнатите. Според пријавата, разбојништвото се случило околу 2 часот во куќа на улицата Дижонска, во која влегле тројцата. Тие биле маскирани и вооружени со пиштол. Разбојниците веднаш ги врзале двете жени кои биле во куќата, а потоа претепале и едно момче. Откако ги пребарале собите, нашле и зеле златен накит, па избегале. Засега не е познато за колкаво количество накит се работи и колкава е неговата вредност.
| | веќе видена | слични
3 копии

Припадниците на елитната специјална единица САС од Велика Британија ќе бидат распоредни низ најголемите градови како Лондон и Манчестер маскирани како бездомници се со цел да не бидат забележани од терористите и во моменти на напад веднаш да реагираат. Како што добро знаете стандардната британска полиција не носи огнено оружје, па голем предизвик е веднаш да се интервенира со вооружените единици на полицијата кога е потребна брзина, но и добро обучени припадници на безбедносните сили. Специјалците од САС се вооружени со кратки автоматски пушки идеални за борба одблиску бидејќи се многу прецизни и имаат висока стапка на испукани куршуми во минута, што е клучно да се елеминираат потенцијалните напаѓачи. САС користи и медицински пакети, па така може веднаш да им помогне на ранетите граѓани или пак полицајци на прв одговор. Се додека постои висока закана од нови напади припадниците на САС маскирани како бездомници и друг вид цивилни профили нема да се тргнат од улиците на големите британски градови.
| | веќе видена | слични

Околу 01 часот и 40 минути по полноќ А.С. пријавил дека на улицата „Дижонска“, во нивната куќа извршено е разбојништво од страна на три непознати лица кои биле маскирани и вооружени со пиштол. Истите врзале две жени што биле во куќата а додека едно машко лице го повредиле во пределот на главата, по што извршиле пребарување и одзеле златен накит. Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицата.
| | веќе видена | слични

Грабеж како од хорор филм е извршен во семејна куќа на улицијата „Дижонска“ во Скопје. Маскирани крадци со пиштоли упаднале во куќата и ги нападнале домаќините во обид да ги ограбат. - Истите врзале две жени што биле во куќата, додека едно машко лице го повредиле во пределот на главата, по што извршиле пребарување и одзеле златен накит, информираат од полицијата. МВР посочи дека се преземаат мерки за пронаоѓање на лицата.
| | веќе видена | слични

Останато

Четворица повредени во сообраќајната несреќа на автопатот Скопје – Тетово, што се случи пред една недела, се уште се во критична состојба. Двајца од нив се на ...
сите 259 | | | веќе видена

По недела дена од стапувањето на сила новото име на Северна Македонија , шефот на државата Ѓорге Иванов и понатаму го користи терминот Република Македонија во ...
сите 146 | | | веќе видена

Дали сте подготвени да платите повеќе за одмор без пластика? Заслужено да уживате, а притоа да придонесувате против загадувањето на животната средина. Тоа е ...
сите 134 | | | веќе видена

Полицијата на округот Билфилд ги замолила очевидците на несреќата во која загина Шабан Шаулиќ да се јават како би сведочеле за судирот, во кој настрада ...
сите 190 | | | веќе видена

Состојбата со безбедноста во сообраќајот е катастрофална. Граѓаните секојдневно гинат додека на Спасовски и Заев прв приоритет им е доделувањето на ...
сите 208 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Им влегле дома на спиење, па ги ограбиле

Од:
До кого (е-маил):
Порака: