Елези за завршната сметка 2018: Приходите повисоки од лани, буџетскиот дефицит понизок

7 копии

Реализираните приходи во државниот буџет во 2018 година се за 8,8 милијарди денари повисоки во однос на претходната 2017 година или за 5% повисоки, додека ...
| | веќе видена | слични
5 копии

 Изјави заменик-министерката за финансии Ширет Елези, образложувајќи ја Завршната семетка на Буџетот за 2018 година што денеска беше на дневен ред на ...
| | веќе видена | слични

Капиталните инвестиции потфрлија, но заменикот министер за финансии вели дека со буџетот засега се е сјајно. Ширет Елези сепак рече дека се подготвува ребаланс ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Наплатата на даноците и општите приходи во првата половина од годинава е зголемена за 6,6 отсто, но сепак се планира ребаланс на Буџетот во септември или ...
| | веќе видена | слични

– Ребалансот на буџетот е редовна пракса и се прави секоја година и веќе службите се во подготовка на анализа на реализацијата на сите проекти без разлика дали ...
| | веќе видена | слични
8 копии

За првпат со закон ќе се уредуваат договорите за јавни набавки во областа на одбраната и безбедноста, кои се однесуваат на набавка на воена опрема и ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Комисијата за европски прашања денеска го усвои Предлог – закон за јавните набавки во областа на одбраната и безбедноста со кој првпат со закон ќе се уредуваат ...
| | веќе видена | слични

Останато

Околу барањето на претседателот Стево Пендаровски за политичка одговорност, вицепремиерката смета дека Владата не е единствена што има политичка одговорност ...
сите 604 | | | веќе видена

Се работи за класична стапица со која македонските власти се обидуваат полесно да дојдат до имињата на нејзините противници, на луѓето од опозицијата. Се ...
сите 208 | | | веќе видена

СДСМ и до гуша заглавениот во криминал Зоран Заев се во паника и демонстрираат нервоза. Заради тоа што живи се фатени во случајот „Рекет“, наместо да побараат ...
сите 230 | | | веќе видена

Катице морам повторно да ти напишам неколку реда. Читам денес по портали, а верувам читаш и ти, другар ти Боки Тредичи вриштел да биде префрлен во ...
сите 27 | | | веќе видена

Очигледно нестручноста на Зоран Атанасов и раководните структури во АХВ е толку голема што не го познаваат ниту Законот за ветеринарно здравје, по кој треба да ...
сите 172 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Елези за завршната сметка 2018: Приходите повисоки од лани, буџетскиот дефицит понизок

Од:
До кого (е-маил):
Порака: