Елена Ристеска ОД СРЦЕ, СОСЕМА ИСКРЕНО: Албумот го посветувам на мојата најголема љубов!

После одлично посетената промоција на нејзиниот нов албум Елена Ристеска се обрати до фановите преку социјалните мрежи. Ви благодарам премногу на сите што присуствувавте на промоцијата на мојот нов албум “Без шминка”.Не очекував дека ќе дојдат толку многу луѓе во ера на социјални мрежи и интернет дружби. Душата ми е на место. “Без шминка” е метафорички приказ на емотивно разголување,чисти мисли,едноставни фрази, но полни со емоција и сурова вистина со која секојдневно живееме,поистоветување со секоја фраза кај секого, автобиографски сегменти.. Музички демант на сите натписи и одговор на сите провокации.. Без шминка или без маска само пред самите себе си, но и без облека, без униформиран однос, без глума… Албумот го посветувам на мојата најголема љубов внука ми Делфина, но и на моите родители и сестра ми.. Безусловно и бескрајно ги сакам! Ветувам за следниот албум нема да чекаме 9 години… П.С. Им благодарам на сите кои ми помогнаа да го реализирам албумот за толку кратко време..
| | веќе видена | слични

Нова музичка приказна за Елена, без шминка По 9 години од издавањето на вториот албум, овој период македонската пејачка ѕвезда Елена Ристеска го издаде третиот и најнов албум "Без шминка". Албумот најпрвин беше претставен во поголемите трговски центри во Скопје, каде Елена делеше ЦДиња и се дружеше со своите најмали и најмили фанови. Официјално пак пред колегите, медиумите и соработниците беше претставен во "Станица 26". Меѓу присутните на промоцијата беа Тамара Тодевска, Каролина Гочева, Панчо ДНК, Некст Тајм, актерката Весна Петрушевска, Иво Јанкоски, стилистот Дадар, водителката Ирена Спировска, композиторот Лазар Цветковски, Дарко Димитров, Роберт Билбилов, Наташа Малинкова, Зоран Џорлев, Гаро Тавитијан и други. Се работи за албум кој содржи 13 комбинации, од кои пет нови, а останатиот дел се добропознати рефрени за нас, публиката. На албумот може да се најдат песните како : А можевме, Не лажи ме, Сакам по добро да те памтам. додека пак новата емотивна балада "Без шминка" за многумина е она што го ...
| | веќе видена | слични

„Ви благодарам премногу на сите што присуствувавте на промоцијата на мојот нов албум “Без шминка”.Не очекував дека ќе дојдат толку многу луѓе во ера на социјални мрежи и интернет дружби. Душата ми е на место. “Без шминка” е метафорички приказ на емотивно разголување,чисти мисли,едноставни фрази, но полни со емоција и сурова вистина со која секојдневно живееме,поистоветување со секоја фраза кај секого, автобиографски сегменти.. Музички демант на сите натписи и одговор на сите провокации.. Без шминка или без маска само пред самите себе си, но и без облека, без униформиран однос, без глума… Албумот го посветувам на мојата најголема љубов внука ми Делфина, но и на моите родители и сестра ми.. Безусловно и бескрајно ги сакам! Ветувам за следниот албум нема да чекаме 9 години… П.С. Им благодарам на сите кои ми помогнаа да го реализирам албумот за толку кратко време, напишата пејачката.
| | веќе видена | слични

Останато

Предлог-законот за Охридскиот регион остава простор за понатамошно уништување на природното и културно богатство, укажуваат од повеќе невладини организации. ...
сите 136 | | | веќе видена

Генералниот секретар на Владата на Северна Македонија ги опиша Малтешаните како „криминалци" во телефонскиот разговор што протече во јавноста и што ја потресе ...
сите 89 | | | веќе видена

Охрид, 12. јули 2019 (ИНПРЕС) – Засега до општината нема поднесени барања од граѓани за обесштетување, по завчерашното невреме што го зафати Охридскиот регион, ...
сите 156 | | | веќе видена

Снимката меѓу руските пранкери Вован и Лексус и премиерот Заев може да го дискредитира процесот на признавање на МПЦ од страна на Цариградската патријаршија во ...
сите 24 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Елена Ристеска ОД СРЦЕ, СОСЕМА ИСКРЕНО: Албумот го посветувам на мојата најголема љубов!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: