Културно-забавна - За Елена и за Ламбе се е „Најдобро до сега“

Дуетот „Најдобро до сега“ на ексклузивците на „М2 продукција“, Елена Ристеска и Ламбе Алабаковски, е пуштен во македонскиот етер. Иако овие млади ѕвезди се долгогодишни соработници и колеги, ова е нивен прв дует. Тие имаат остварено слична соработка за песната „На некои други светови“, која ја исполнуваат двајцата, но заедно со Врчак. Музиката и аранжманот за „Најдобро до сега“ ги направи Дарко Димитров, а текстот е заеднички на Елена Ристеска, Ламбе Алабаковски и на Дарко Димитров. Се работи за нова композиција, која веќе јасно покажува дека е претендент да стане летен хит. Инаку, Елена и Ламбе, кои се и приватни пријатели, решени се да не мируваат ова лето. Тие во студиото на Димитров имаат многу обврски околу нивните нови албуми.
| | веќе видена | слични

„Најдобро до сега“ е насловот на дуетот што го снимија ексклузивците на продукцијата „М2“, Елена Ристеска и Ламбе Алабаковски, која веќе е пуштена во радиоетерот Иако тие соработуваат со години, ова е всушност нивниот прв дует. Претходно заедно ја снимија и „На некои други светови“, но тогаш друштво им правеше и раперот Врчак. Музиката и аранжманот за „Најдобро до сега“ се дело на Дарко Димитров, додека текстот заедно го потпишуваат Елена, Ламбе и Дарко. Дел од рефренот влече корени од песната „Последна ноќ“ на Ламбе, кој Димитров го преработи во целосно нова композиција.
| | веќе видена | слични

Останато

СДСМ со писмено соопштение реагира на прес-конференцијата на Наум Стоилковски од ВМРО-ДПМНЕ.„Наместо да се крие зад социјалните медиуми, зад неговите ...
сите 253 | | | веќе видена

Како последица на бегство, на екс-премиерот Никола Груевски ќе му се суди во отсуство за сите предмети покренати од СЈО. Поради пресудата во случајот „Тенк“ во ...
сите 186 | | | веќе видена

Лисиците врзани на рацете од медиумите ги сокри со документи. Поранешниот министер за транспорт и врски Миле Јанакиески на судењето за уривањето на „Космос“ со ...
сите 74 | | | веќе видена

Кривичниот совет на Основен суд Скопје 1 на денешната јавна седница ги одби жалбите на одбраната и ги потврди решенијата на судијата на претходна постапка за ...
сите 300 | | | веќе видена

Од иницијативата „Македонија бојкотира“ вечерва се упатија кон домот на поранешната министерка за култура, Елизабета Канчевска Милевска, но полицијата не им ...
сите 73 | | | веќе видена

Она што се случуваше вчера околу седиштето на ВМРО-ДПМНЕ беше класична политичка хајка организирана од Зоран Заев и Оливер Спасовски, ова денеска на ...
сите 129 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Културно-забавна - За Елена и за Ламбе се е „Најдобро до сега“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: