„Елем“ во јуни продаде вишоци електрична енергија за 4.186.820 евра

4 копии
3 копии

Египет се обидува да ја спречи аукцијата на 3.000 години старата камена скулптура на познатото момче-фараон Тутанкамон во „Кристис“ во Лондон, пренесува ...
| | веќе видена | слични

Египетските власти се обидуваат да запрат продажба на статуа од фараонот Тутанкамон, која ќе се одржи во аукциската куќа „Кристи“ во Лондон следниот месец. ...
| | веќе видена | слични

Останато

Премиерот Зоран Заев, по вчерашната средба со германската канцеларка Ангела Меркел, со видео преку Фејсбук се обрати до јавноста.„Вчерашната пријателска средба ...
сите 187 | | | веќе видена

На четвртиот ден од пробниот попис на населението кој се одржува во 13 општини, Заводот за статистика се соочува со тecнички пpoблеми при анкетирањето со пomош ...
сите 140 | | | веќе видена

- На телефон се карав многу вулгарно со моја блиска личност, и таксистот го искористил моментот да ме снима, но верувам дека не очекувал дека ќе ме сними како ...
сите 96 | | | веќе видена

Борис Џонсон го зацврсти своето водството во трката за нов лидер на конзервативната партија и премиер на Обединетото Кралство. Во вториот круг од гласањето ...
сите 99 | | | веќе видена

Димитар Андоновски за македонската публика е најпознат како пејач и автор, како соло-изведувач и во поново време како вокалист на „Тајфата“, но веќе неколку ...
сите 49 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Елем“ во јуни продаде вишоци електрична енергија за 4.186.820 евра

Од:
До кого (е-маил):
Порака: