Парадно концертирање на градскиот дувачки оркестар


6 копии
3 копии
2 копии
2 копии
2 копии

Македонската филхармонија доби ново концертно пијано од престижната марка „Стенвеј“, вредно околу 160 илијади евра. Се работи за донација од една од европските ...
| | веќе видена | слични

Младиот пијанист Арда Мустафаоглу , со изведба на Токатата од македонскиот композитор Властимир Николовски, го презентираше концертното пијано од престижната ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Со седум гласа „против“ и два „ за“ уставните судии ја отфрлија иницијативата поднесена од Димитар Апасиев од Левица и Тодор Петров од Светскиот Македонски ...
сите 205 | | | веќе видена

Претседателот Иванов ги демантираше шпекулациите на Дојче Веле, Либертас.мк и други провладини медиуми кои вчера “забележаа” промена во ставот на шефот на ...
сите 150 | | | веќе видена

Албанскиот аналитичар Арсим Зеколи, кој најави дека ќе го бојкотира референдумот за промена на името, сега предвидува црно сценарио на 30-ти септември. Тој ...
сите 17 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Парадно концертирање на градскиот дувачки оркестар

Од:
До кого (е-маил):
Порака: