Каролина Гочева блесна на синоќешниот концерт, го објави портретот кој сопругот ѝ го наслика за новиот албум


Каролина Гочева синоќа ги започна низата концерти кои деновиве ќе се одржуваат во Македонската опера и балет. 37-годишната пејачка блескаше во долга тоалета на вчерашното музичко шоу на кое ја освоуваше публиката со фантастичниот глас. Зад стајлингот на Каролина стои Цаци Пакоска. Музичката ѕвезда објави и како ќе изгледа омотот на нејзиниот нов албум „Извор“. Станува збор за портрет од самата Каролина, насликан од нејзиниот сопруг Михаил Корубин.
| | веќе видена | слични

На чекор до завршницата од концертната промоција на најновиот албум на Каролина, "Извор". Посебни ноќи за паметење приреди Каролина на петтата и шестата концертна вечер во МОБ, на 1 и 2 март. Нема песна за мене, Убав живот, Бели цветови, Будна, Ти не дојде, Газев боса ... еден по еден се редеа потенцијалните хитови од новиот албум, за да во вториот дел од концертите, публиката со задоволство ужива и ги пее веќе познатите, обнародени и антологиски Две лири, Чалгиска, Кој да ми запее, Ружа ружица, Скопска магла, Смеј ми се смеј, Пролет лето есен зима . Вистинска магија се случува на концертите на Каролина, ќе се согласат сите оние присутни кои беа дел досега и кои ќе бидат дел од последниот вечерашен концерт. Топлиот и нежен вокал на Каролина, портретот и елеганцијата на музичарите на сцена дополнително даваат ефект на она моќно парче звук што се вика "Извор". Македонската публика е среќна затоа што повторно на репертоар има квалитетен и култен музички албум со кои ќе уживаат повторно сите генерации. * ...
| | веќе видена | слични

Во една недела да одржиш пет пати на концерти што траат повеќе од два часа, без помош од придружни вокали кои би те „покриле“ кога ќе снеможиш, вокалот да биде ист како на првиот концерт, тоа е достојно за поклон! Аплауз, Каролина! фото: Стефан Рајхл Седум закажани концерти што траат повеќе од два часа во рок од една недела можат да реализираат големи светски ѕвезди. Со помош на армија придружни вокали и логистика за тоа да се оствари, се чини не е невозможно. На нашата музичка сцена деновиве Каролина Гочева докажува дека е професионална како која било светска ѕвезда. Синоќа го одржа петтиот концерт од промоцијата на албумот „Извор“. Во период од една недела да одржиш пет концерти што траат повеќе од два часа, без помош од придружни вокали кои би те „покриле“ кога ќе снеможиш, вокалот да биде ист како да си бил на првиот концерт, тоа е достојно за поклон! Маратонот продолжува и вечерва, а завршува утревечер во Скопје. На 9 март, „Авалон продукција“ закажа концерт и во Охрид. Автор на „Извор“ е Никола ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во организација на FEEL Продукција, наскоро во Охрид ќе се одржи охридска промоција на новиот албум на неповторливата Каролина Гочева „Извор“. - Дојдете и слушнете ги песните од последниот албум на Каролина во живо, а сите заедно ќе се потсетиме и на најубавите нумери од проектот „Македонско девојче“. Повторно повелете „СИТЕ ВО ОХРИД“, да се забавуваме со квалитетна музика и артисти. Ќе имаме еден фантастичен 8-мо мартовски викенд во нашиот прекрасен Охрид, порачуваат од FEEL Продукција. Концертот ќе се одржи во петок, 9-ти март, во Спортската сала „Билјанини извори“ со почеток во 21:00 часот. Билетите се продаваат по цена од 500, 600 и 1.000 денари (VIP) во сите маркети на „Тамаро“ во Охрид и Струга. Дополнителни информации и резервации на билети и VIP маса на телефонот: 076/440-334.
| | веќе видена | слични

Први март за многумина е асоцијација на Каролина и нејзината хит-песна. Атанас Белев пред неколку години се пошегува на сметка на датумот и многуте споделувања на песната на социјалните мрежи. Тогаш реагираше и самата Каролина, која го сподели видеото и ја прифати симпатичната шега на своја сметка. Еве како изгледа еден просечен „Каролина ден“. Среќен Каролина Гочева ден! Posted by Anastas Belev on Dienstag, 1. März 2016
| | веќе видена | слични

После седумте распродадени концерти во МОБ, Каролина ќе го промовира својот нов албум „Извор“ и во Охрид, соопштено е на нејзината официјална страница на Фејсбук. Дружбата со охриѓани е закажана за 9 март (петок), во спортската сала „Билјанини извори“, а деталите за влезниците ќе бидат соопштени наскоро.Откако ги одржа првите четири концерти во Скопје, денеска беше соопштено и дека веќе се распродадени и последните три, кои ќе се одржат утревечер, в петок и в сабота (1, 2 и 3 март). Дали ќе следуваат настапи и во други градови, вклучувајќи ја и родната Битола, останува да дознаеме наскоро.Во меѓувреме, сите 10 песни од новото издание можете да ги преслушате овде.
| | веќе видена | слични

Македонските ѕвезди и дадоа поддршка на Каролина Гочева и присуствуваа на нејзините концерти кои се дел од промоцијата на новиот албум „Извор“.Во првите редови на последниот коцерт беа нејзините колеги Елена Ристеска и Панчо-ДНК, кои направија и фотографија со Каролина. На претходните концерти присуствуваа и Тамара Тодевска и Катарина Ивановска кои исто така уживаа во убавата музика и одличен концерт. najdobrata nasa @karolinagochevaA post shared by Katarina ivanovska (@katarina_ivanovska) on Feb 26, 2018 at 2:14pm PSTКаролина ги воодушеви сите!Вчера беше љубов на прв поглед! ❤️ Се гледаме вечер на исто место во 21hA post shared by Karolina Goceva (@karolinagocheva) on Feb 26, 2018 at 3:39am PST
| | веќе видена | слични
3 копии

Откако се врати од Дубаи и го наполни својот дух и енергија со нова култура од далечната и богата земја, Елена Ристеска е целосно посветена на дружбите со пријателите и посетата на културно-забавните злучувања во Скопје, па така беше на концертот на Каролина и таму се расплака пред сите откако песните ја погодија во срце. Извор: вистина
| | веќе видена | слични

На 23-ти февруари, онаа студена и помалку дождлива вечер, започнаа концертите и промоцијата на можеби еден од најемотивните македонски албуми досега излезени на македонска музичка сцена. И да грешиме, секако овој албум се вбројува и е еден од петте на врвот на оваа листа. “Извор” само не подсетува на љубовта… ги буди сите сетила, емоции, чувства и сето она што можеби на овој или оној начин е длабоко заспано во нас, а се нарекува љубов. Со толку милост, со толку емоции, љубов, страст… со толку жар во себе, нашата Каролина ни ги претстави сите 10 композиции кои веруваме нема некој од вас, а да се нема пронајдено барем во некоја од нив. Толку нежно, тивко, а сепак силно, излегувајќи на сцената пред таа огромна публика во Македонската Опера и Балет, Каролина она наше македонско девојче, уште еднаш ни докажа дека е вистински бренд и дека секоја песна отпеана од нејзиното грло не само што е слушана, туку истата станува дел од секоја душа, секое вљубено срце и таму таа живее. Многумина со нетрпение го очекуваа ...
| | веќе видена | слични

На четвртиот концерт на поп-ѕвездата Каролина Гочева вчеравечер во МОБ дојдоа и нејзините колеги. Во публиката повторно можеа да се видат многу познати македонски јавни личности, меѓу кои и блиските пријатели на Каролина – Елена Ристеска и Панчо ДНК. И двајцата и јавно на своите фејсбук-профили ѝ напишаа поддршка на Каролина, пишувајќи дека имала маестрален концерт. И четвртата вечер помина беспрекорно со емоции раскажани низ приказна наречена „Извор”. За Каролина и нејзиниот тим остануваат уште три концерти од овој маратон закажани за 1, 2 и 3 март во МОБ. Фото: Стефан Рајхл
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Откако за само два дена беа собрани над милијарда долари за реставрација на катедралата Нотр Дам во социјалните мрежи се појавија и првите критики. „Коe ...
сите 739 | | | веќе видена

Додека естаблишментот се обидува да наслика приказна дека Џулијан Асанж е во иста банда со секој можен насилник и терорист во светот - и дека дефинитивно не е ...
сите 169 | | | веќе видена

Потпретседателот на СДСМ, Оливер Спасовски, вчера попладне учествуваше на граѓанска трибина во Неготино каде со граѓаните разговараше за повеќе актуелни теми, ...
сите 354 | | | веќе видена

Со почеток во 20:30 часот, ВМРО-ДПМНЕ ќе одржи митинг во Делчево. На истиот се очекува да се обратат лидерот на партијата Христијан Мицкоски и кандидатот за ...
сите 182 | | | веќе видена

Кандидатот за претседател на Македонија Гордана Сиљановска Давкова својата изборна програма ја претстави пред граѓаните на Валандово. Според нејзе иако СДСМ и ...
сите 182 | | | веќе видена

Претседателскиот кандидат Стево Пендаровски не се согласува со предлог измени на законите за безбедносните служби со кои би се одзеле надлежности од шефот на ...
сите 30 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Каролина Гочева блесна на синоќешниот концерт, го објави портретот кој сопругот ѝ го наслика за новиот албум

Од:
До кого (е-маил):
Порака: