Еквадор од Велика Британија побара сигурен премин за Асанж


4 копии

Еквадорската Влада од Велика Британија побара на основачот на Викиликс, Џулијан Асанж, да му овозможи безбеден премин, за да може тој потоа да добие азил во ...
| | веќе видена | слични
4 копии

„Виклиикс“ денеска објави дека американската Централна разузнавачка агенција (ЦИА) поседува технологија која им овозможува на тајните служби на САД да имаат ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Адвокатот на основачот на „Викиликс“, Џулијан Асанж, Кристоф Маршан денеска ја поздрави одлуката на шведското Јавно обвинителство за прекин на седумгодишната ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Шведското Јавно обвинителство денеска соопшти дека донело одлука за прекин на истрагата против основачот на „Викиликс“, Џулијан Асанж, во врска со обвинувањата ...
| | веќе видена | слични

"Мојот клиент е во шок и ниедна одлука нема да го промени нејзиното мислење дека Асанж ја силувал". Жената која го обвинила основачот на "Wikileaks", Џулијан ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Асанж од 2012 година се крие во Амбасадата на Еквадор во Лондон, каде што доби азил, со цел да избегне екстрадиција во Шведска, каде што досега му се ...
| | веќе видена | слични

Шведското обвинителство соопштило дека барало од судот да го поништи налогот за апсење на основачот на "Wikileaks", Џулијан Асанж, и дека се откажало од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

 Не секогаш се потребни зборови за да ги покажете чувствата или ставот за нешто. Ако некој не ви се допаѓа или напротив, ви се допаѓа, ако лажете или пак ви е ...
сите 44 | | | веќе видена

Брана во Порторико може да пукне и да загрози над 70.000 жители во два соседни града. Властите се обидуваат да ги мобилизираат сите ресурси. Ова се случува ...
сите 252 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев, придружуван од министерот за надворешни работи Никола Димитров се сретна со Фам Бин Мин, заменик премиерот на Социјалистичка Република ...
сите 227 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Еквадор од Велика Британија побара сигурен премин за Асанж

Од:
До кого (е-маил):
Порака: