Експресниот воз до Солун го закочи железничкиот сообраќај во Велес


Два патнички и еден товарен воз веќе 35 минути го чекаат експресниот воз Белград-Солун да пристигне во Велес, за да можат да го продолжат патувањето до Скопје. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

По пругата Велес – Штип – Кочани, единствената во источна Македонија, и сега со малку патници дневно сообраќа само еден патнички воз од Скопје до Кочани и ...
| | веќе видена | слични
4 копии
9 копии

Американски воз кој превезувал бомби, гранати и опасни хемиски материи излетал од шините во близина на градот Елко во сојузната држава Невада. На видеата кои ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Останато

Јавното обвинителство за организиран криминал во куса изјава за „Република“ демантира дека за специјалната јавна обвинителка Катица Јанева е издадена наредба ...
сите 277 | | | веќе видена

Откако јавно им ги прочита имињата, премиерот Зоран Заев се пишмани, па врати дел од разрешените директори. Двајца од десетината директори сепак ќе останат на ...
сите 20 | | | веќе видена

Нов текст на законот за Јавно обвинителство, со кој се предлага Специјалното јавно обвинителство да се интегрира во досегашното Јавно обвинителство за гонење ...
сите 82 | | | веќе видена

Една трудница е пренесена во болница, а имало повеќе рушења на фасади од згради во Атина при земјотресот од 5.1 степени. Еден турист е полесно повреден кога ...
сите 193 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Експресниот воз до Солун го закочи железничкиот сообраќај во Велес

Од:
До кого (е-маил):
Порака: