Пет загинати во експлозија во Велика Британија

Пет лица загинаа, додека едно е тешко рането во експлозијата којашто во средата пред вечерта се случила во индустриската зона Линколншир во источна Велика Британија, јави BBC. Портпаролката на локалната полиција изјавила за телевизијата дека добиел информација дека станува збор за голема експлозија. Причините за синоќешната експлозија се уште не се познати.
| | веќе видена | слични

Експлозијата, која предизвикала пожар, се случила во еден мал погон во индустриската зона во градот, соопшти локалната полиција. Дел од тешко повредените итно се префрлени на лекување во некои од болниците, во поголемите градови во централна Англија. Засега не се знааат причините за оваа несреќа. Полицијата се сомнева дека станува збор за група имигранти, кои илегално произведувале алкохол.
| | веќе видена | слични

Во силна експлозија во градот Бостон во источноанглиската област Линколнсајар, загинаа пет лица а намалку шест се повредени. Полицијата соопшти дека експлозијата, по која избувнал пожар, се случила во еден мал погон во индустриската зона во градот околу 19:30 часот. Дел од тешко повредените жртви се префрлени на лекување во некои од болниците, во поголемите градови во централна Англија. Засега не се знааат причините за оваа несреќа. Истрагата треба да го утврди и идентитетот, како и возраста на сите загинати, но полицијата се сомнева дека станува збор за група странски имигранти, кои илегално произведувале алкохол. Индустриската зона каде се случи синоќешната несреќа главно има помали објекти и погони. Во зоната има погони за производство на мебел, како и складишта за отпаден материјал, за обработка на гуми и автосервиси. З. В/ К 77
| | веќе видена | слични

Пет лица загинаа, шест се потешко повредени во силната експлозија сто се случи синоќа во градот Бостон во источноанглиската област Линколнсајар, јави дописникот на МИА од Лондон. Полицијата соопшти дека експлозијата, по која избувнал пожар, се случила во еден мал погон во индустриската зона во градот околу 19:30 часот. Дел од тешко повредените жртви се префрлени на лекување во некои од болниците, во поголемите градови во централна Англија. Засега не се знааат причините за оваа несреќа. Истрагата треба да го утврди и идентитетот, како и возраста на сите загинати, но полицијата се сомнева дека станува збор за група странски имигранти, кои илегално произведувале алкохол. Индустриската зона каде се случи синоќешната несреќа главно има помали објекти и погони. Во зоната има погони за производство на мебел, како и складишта за отпаден материјал, за обработка на гуми и автосервиси.
| | веќе видена | слични

Најмалку пет лица загинале, а едно е потешко повредено во експлозија во индустриската област во централниот дела на Велика Британија, соопштила локалната полиција. Експлозијата се случила околу 20,30 часот по средноевропско време во градот Бостон во Линконшајр, потврдиле претставници на службите на итна помош. Повредениот е префрлен во болница во Бостон. Како што соопштила полицијата, истрагата околу причината е во тек.
| | веќе видена | слични

Останато

Актуелната политичка состојба во земјава, затворската казна за поранешниот премиер Никола Груевски и неодамнешната посета на делегацијата на ВМРО-ДПМНЕ во ...
сите 180 | | | веќе видена

Владата на СДСМ повторно удира по џебот на граѓаните. Прогресивниот данок кој го наметнува однародената и криминална власт, негативно влијае врз бизнисот и ...
сите 144 | | | веќе видена

По трагичната гостиварска случка, кога бегајќи од куче скитник младата Џејха Меџити заврши во водите на Вардар и се удави, се огласи и Ветеринарната комора на ...
сите 73 | | | веќе видена

Каков ќе биде ефектот на даночната реформа, односно прогресивниот данок ќе се види на долг рок. Не мора да значи дека повисоките даноци ќе се одразат добро или ...
сите 60 | | | веќе видена

„Сонувам за хумано утре“ е мотото под кое повеќе здруженија за заштита на животните одржаа протестен марш за да упатат барања да почне примената на хумани ...
сите 64 | | | веќе видена

Поради службено отстуство на претседателот на Судечкиот совет Оља Ристова, рочиштето за предметот „Титаник 3“ на Специјалното јавно обвинителство е одложено за ...
сите 50 | | | веќе видена

Исто како и во првиот круг гласање од локалните избори во 2013 година, притисокот и на 7 април, денот на вториот круг, врз членството на ВМРО-ДПМНЕ, вработени ...
сите 193 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пет загинати во експлозија во Велика Британија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: