(Галерија) Журка наместо класична свадба за вториот брак, се ожени шеф Никола од „Брза кујна“


Готвачот Никола Мишковски, познат како шеф Никола од кулинарското шоу „Брза кујна“, наместо класична свадба, викендов направи свадбена журка. Тој и неговата ...
| | веќе видена | слични

Еден од нашите најдобри готвачи, кој публиката го препознава по кулинарското шоу „Брза кујна“, шеф Никола официјално стави крај на ергенскиот живот и заплива ...
| | веќе видена | слични

Останато

Во повикот, нашите државјани кои се на привремена работа или престој во соодветната држава се информираат дека на 12 април ќе се одржат предвремени избори и ...
сите 499 | | | веќе видена

Разрешувањето на министерката за труд и социјала Рашела Мизрахи покажува дека моделот на Пржинска влада не функционира и треба да се размислува за негово ...
сите 342 | | | веќе видена

Пратеникот од редовите на ВМРО ДПМНЕ, Трајко Вељановски денеска од собраниската говорница запраша како може заменик министер за локална самоуправа да го брани ...
сите 274 | | | веќе видена

Утре во 9:00 часот на моја иницијатива, во Обвинителството за борба против организиран криминал и корупција, ќе остварам средба со Вилма Русковска. Целта на ...
сите 158 | | | веќе видена

Пред седиштето на НАТО се прават последните подготовки за подигнување на знамето на Северна Македонија како 30. членка на Алијансата. Во неделата Собранието го ...
сите 370 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ Зоран Заев, во интервју за гостиварската телевизија „Глоби“, одговораше на повеќе прашања во врска со правосудството, усвојувањето на ...
сите 171 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(Галерија) Журка наместо класична свадба за вториот брак, се ожени шеф Никола од „Брза кујна“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: