Експлозија во центарот на Париз, најмалку 4 лица загинаа, повредени 47


Најмалку 12 лица загинаа во експлозија на превртена цистерна која што превезувала нафта во Нигерија, а повредени биле уште 22 лица кои што биле пренесени во ...
| | веќе видена | слични
3 копии
3 копии

Четири лица загинаа, а 47 се повредени во експлозијата што се случи рано изутрнива во Париз. Меѓу загинатите се и двајца пожарникари, објави француското ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Францускиот министер за внатрешни работи Кристоф Кастанер, кој веднаш го посети местото на експлозијата во Париз, изјави дека „билансот од експлозијата е ...
| | веќе видена | слични

Четири лица загинаа денес во експлозија на гас во Париз, соопштија од француското министерство за внатрешни работи. Претходно француските медиуми пренесоа дека ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ѝ дадов шанса на колешката да каже свое видување , одговори јавната обвинителка за организиран криминал и корупција Вилма Рускоска на новинарското прашање што ...
сите 557 | | | веќе видена

Обвинителката во Специјалното јавно обвинителство Фатиме Фетаи денеска изјави дека СЈО продолжува со застапување на предметите во судница без разлика што на ...
сите 240 | | | веќе видена

За Денот на нашата Армија ни пристигнаа и честитки од Кабул, Авганистан од нашите учесници во мисијата “Одлучна поддршка”. По повод празникот се одржаа ...
сите 194 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Експлозија во центарот на Париз, најмалку 4 лица загинаа, повредени 47

Од:
До кого (е-маил):
Порака: