Поголема транспарентност и информираност со пренос во живо на седниците на Советот на град Скопје

2 копии

На наредната седница, која што ќе се одржи во четврток (23.08.2018 година), Советот на Град Скопје ќе одлучува за набавка на техничка опрема за реализација на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Екипите на ЈП „Водовод и канализација“ во првите шест месеци од 2018 година имале 8.547 интервенции на водоводната мрежа во Скопје, односно ја реконструирале ...
| | веќе видена | слични

725 000 евра е добивката која ја прокнижил најголемиот македонски текстилен комбинат „Тетекс“. Како оваа компанија ги прави парите? Податоците покажуваат дека ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Правилната форма на државјанството напишано на личните документи на албански јазик треба да биде државјанство „на Македонија“ („E Maqedonisë”), а не како што ...
сите 188 | | | веќе видена

Спирос Данелис, пратеник во грчката парламентарна партија на партијата Потами, беше исфрлен од својата парламентарна група, а претседателот на партијата, ...
сите 90 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Поголема транспарентност и информираност со пренос во живо на седниците на Советот на град Скопје

Од:
До кого (е-маил):
Порака: