Анѓушев: Зa мене Северна, Горна и Нова Македонија е прифатливо- името треба да се реши

Прашањето со името треба да се реши. Северна, Горна или Нова Македонија, за тоа народот треба да си каже. За мене Северна, Горна и Нова е прифатливо, изјави ...
| | веќе видена | слични

Зборот „Македонија“ и сите деривати од него се прифатливи само како географска одредница во името на соседот, порача денеска Комунистичка партија на Грција ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Македонската дијаспора реагира на изјавата на вицепремиерот Кочо Анѓушев дека за него се прифатливи додавките „северна”, „горна” и „нова” за името на ...
| | веќе видена | слични

Македонскиот вицепремиер Кочо Анѓушев изјавил за Канал 77 дека прашањето со спорот за името на земјата треба да се реши и за него е прифатливо и Северна и ...
| | веќе видена | слични

На вицепремиерот Кочо Анѓушев не му смета земјата да се вика Северна, Горна или Нова Македонија. Во емисија за канал 77 вели дека промена на името на земјата ...
| | веќе видена | слични

Вицепремиерот за економски прашања без ни малку сенс за најчувствителното прашање за македонскиот народ, изјави дека за него немало проблем доколку се ...
| | веќе видена | слични

Вицепремиерот задолжен за економски прашања, Кочо Анѓушев за Радио Канал 77 изјави дека за него е прифатливо да се најде ново име за државата како начин да се ...
| | веќе видена | слични

Останато

Охрид, 21. ноември 2018 (ИНПРЕС) – Времето денес претпладне ќе биде облачно со врнежи од дожд кои локално ќе бидат поројни. Максималната температура во Охрид ...
сите 290 | | | веќе видена

„Почитувани судии од Апелациониот суд, Издигнете се над состојбата во која сте на сила втурнати, земете ги предвид аргументите на одбраната при носењето на ...
сите 208 | | | веќе видена

Синоќешното апсење на поранешниот шеф на УБК Сашо Мијалков и азилот на екс премиерот Никола Груевски остануваат во фокусот на вниманието. Судскиот известувач ...
сите 185 | | | веќе видена

Владата размислува и ќе донесе одлука да испрати барање за повлекување на одлуката за азил на Никола Груевски, од причини што доколку одлуката е заснована врз ...
сите 331 | | | веќе видена

Eкс министерот Миле Јанакиески заврши во притвор, бидејќи наводно преку посредник барал амнестија од претседателот Ѓорги Иванов за сите обвинети од СЈО, а во ...
сите 51 | | | веќе видена

Албанските медиуми упатија остри критики на официјална Тирана бидејчи институциите се уште немаат одговор на прашањето како во земјата влегол нелегално ...
сите 174 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Анѓушев: Зa мене Северна, Горна и Нова Македонија е прифатливо- името треба да се реши

Од:
До кого (е-маил):
Порака: