Беџети: Со оданочување на трудот пред оданочување на капиталот не може да се намали нееднаквоста


2 копии

Професорот Абдулеменаф Беџети на дебата за новиот закон за прогресивно оданочување во Собранието на Република Македонија, истакна дека со оданочување на трудот ...
| | веќе видена | слични

Професорот Абдулеменаф Беџети на дебата истакна дека со воведувањето на рамниот данок биле најавени пораст на инвестициите, нови вработувања и подобрување на ...
| | веќе видена | слични

Предлог-законот за данокот на личен доход е во собраниска процедура и вчера беше на разгледување во Комисијата за финансирање и буџет, каде што свои ставови ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

Владата планира и може да го воведе прогресивниот данок. Рамниот данок не ги даде посакуваните ефекти и оди во прилог на најбогатите. Ова беше истакнато на ...
| | веќе видена | слични

Многу критики и поделени мислења за иницијативата на Владата за да се премине од рамен на прогресивен данок. Министерот за финансии, Драган Тевдовски очекува ...
| | веќе видена | слични
6 копии
повеќе

Останато

Денес во попладневните часови ќе се задржи нестабилно време со пороен дожд и грмежи, локално во форма на невреме со засилен ветер и услови за појава на град. ...
сите 301 | | | веќе видена

Државата е во опасност кога со нејзиниот буџет директно управува аболиран криминалец како Зоран Заев. Од денот кога аболицираниот Заев и неговата криминална ...
сите 250 | | | веќе видена

Новите американски санкции против Иран се контрапродуктивни и дестабилизирачки, изјави рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров. Тој порача дека ...
сите 64 | | | веќе видена

Албанскиот претседател, Илир Мета ја осуди одлуката на албанската изборна комисија за одржување на локалните избори на 30 јуни, повикувајќи ја владејачката ...
сите 186 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Беџети: Со оданочување на трудот пред оданочување на капиталот не може да се намали нееднаквоста

Од:
До кого (е-маил):
Порака: