Експерти: Намалувањето на невработеноста се најмногу должи на работа на црно и иселување


Невработеноста се намалува најмногу поради работата на црно или иселувањето од земјава, сметаат експертите. Државната статистика по првиот квартал годинава ...
| | веќе видена | слични

Просечната заработувачка во Велика Британија се зголемила во последните три месеци, заклучно со април, додека невработеноста остана на најниско ниво од крајот ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

11 години ВМРО-ДПМНЕ не само што ги игнорираше младите и нивните потреби, туку со криминалните политики го поттикнуваше масовно иселување на младите од ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Економските политики на Владата предводена од СДСМ и коалицијата даваат видливи резултати. После деценија економска стагнација во времето на ВМРО-ДПМНЕ, ...
| | веќе видена | слични
4 копии
3 копии
4 копии

Владеачката партија СДСМ денеска се пофали дека нејзините економски политики даваат видливи резултати.„Економијата сега е стабилна и се движи во нагорна ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Популарната ТВ серија на „ХБО“ која во центарот на вниманието ја стави чернобилската катастрофа – „Чернобил“, а беше прикажан и животот во сегашниот „град на ...
сите 72 | | | веќе видена

Полските навивачи кои во петокот се cтeпаа меѓу себе во Градскиот парк во Скопје се кaзнети со по 150 евра од cyдија за пpeкршоци за нapушување на јавниот ред ...
сите 160 | | | веќе видена

Во трагичната несреќа , кога на бродот налета туристички крузер и го преврте загинаа 28 јужнокорејски туристи. Денеска во извлечениот бродскитруп биле најдени ...
сите 70 | | | веќе видена

Веќе шест дена Прилеп е средиште на македонскиот театар. Веќе помина половина од програмата на 54-то издание на МТФ „Војдан Чернодрински“. Останаа уште три ...
сите 67 | | | веќе видена

Eкс премиерот Никола Груевски кој е во Унгарија каде доби политички азил, се огласи на Фејсбук за пописот. „Принципот на ,,четири очи“, највисока досега ...
сите 148 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Експерти: Намалувањето на невработеноста се најмногу должи на работа на црно и иселување

Од:
До кого (е-маил):
Порака: