Економскиот раст доведен во прашање, избори би го намалиле уште толку


Меѓународните финансиски организации ги намалија очекувањата за економскиот раст на Македонија годинава, Народната банка е скептична дека може да се постигне ...
| | веќе видена | слични
3 копии

На официјалната страна на Државниот завод за статистика излегоа последните податоци за издадени одобренија за градење. Имено, според Државниот завод за ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Меѓународниот монетарен фонд (ММФ) во есенскиот извештај „Перспективите на светската економија“ предвидува дека економскиот раст на Македонија годинава ќе биде ...
| | веќе видена | слични

Македонската економија со најнизок економски раст во регионот, предвидува Маѓународниот монетарен фонд (ММФ). Според извештајот, земјава ќе ја заврши годината ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Меѓународниот монетарен фонд го намали оптимизмот за растот на економијата во Македонија. Во есенскиот извештај проекциите за земјава се дека економијата ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Прогнозите за намалување на економскиот раст (2,5 отсто според Светска банка и 1,6 отсто според ММФ) се очекувани и се должат на оваа миниполитичка криза, ...
| | веќе видена | слични

- Во вакви ситуации се менуваат очекувањата на инвеститорите односно на економските субјекти. Тоа е круцијален факт за дефинитивно профилирање на стапката на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Костадин Богданов кој на вчерашната седница на ЦК на ВМРО-ДПМНЕ беше разрешен од партиските функции во партијата, преку Фејсбук го честита Денот на ...
сите 306 | | | веќе видена

По лидерот на ДУИ Али Ахмети и премиерот Зоран Заев седна во пратеничкото столче и чека да започне седницата. Во салата сеуште не се присутни пратениците на ...
сите 82 | | | веќе видена

Заменик-помошникот државен секретар на САД за Европа и Евроазија, Метју Палмер на брифингот со новинари во резиденцијата на американскиот амбасадор, на ...
сите 75 | | | веќе видена

Пратеничката од ВМРО-ДПМНЕ, Нола Исмајлоска Старова, која беше исклучена од партијата бидејќи гласаше „за“ отворање на Уставот, во нејзиното гостување во Тренд ...
сите 124 | | | веќе видена

Скопје, 23 октомври 2018 Денес по 125 години македонска борба за самобитност, слобода и право на самоопределување, Македонците во Република Македонија се ...
сите 117 | | | веќе видена

На почетокот на денешното рочиште за „27 април“, обвинетиот Вилијам Михајловски рече дека сака да даде поддршка за пратениците кои во петокот во Собранието ...
сите 229 | | | веќе видена

Отсуството на адвокатот Часлав Станоевиќ на обвинетиот Томе Ѓурчилов го одложи денешното рочиште за предметот „Топлик“ за 2 ноември. Станоевиќ, како што беше ...
сите 111 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Економскиот раст доведен во прашање, избори би го намалиле уште толку

Од:
До кого (е-маил):
Порака: