Имало пукање, едно лице повредно: Детали за грабежот во НЛБ Банка во Чаир


Вооружени лица утрово извршиле разбојништво во „НЛБ банка“ на улица „Ферид Бајрам“ во скопско Чаир, при што се одземени засега непозната сума пари. Во МВР ...
| | веќе видена | слични

Полицијата нема информации кои се разбојниците кој ја „олеснија“ НЛБ банка за 150 000 евра пред два дена. Не е познато ниту пак каде се тие по бегството а ...
| | веќе видена | слични
10 копии
4 копии

Како наближува денот на изборите зачестуваат разбојништвата и кражбите. Спасовски наместо да работи во насока на подобрување на безбедноста и сузбивањето на ...
| | веќе видена | слични

Како наближува денот на изборите, зачестуваат разбојништвата и кражбите, истакна денеска Орце Ѓорѓиевски, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, во изјава дадена пред ...
| | веќе видена | слични

НЛБ банка која беше на мета на вооружен напад денеска ја објави сумата која ја украдоа разбојниците кои се во бегство. Додека МВР работи на случајот и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Најмалку 150.000 евра се одземени во текот на вооружениот грабеж кој во понеделникот утрото го изведоа четири засега неидентификувани лица во експозирутата на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Не се претставив како жртва, јас бев жртва. Со целокупниот процес и изнуда што беше правен од страна на оваа злосторничка група, предводена од Бојан Јовановски ...
сите 675 | | | веќе видена

Aко некој на јавна функција носи одлуки без да има правен основ, тоа е кривично дело за злоупотреба на положбата и тоа е кривично дело кое не застарува и нема ...
сите 339 | | | веќе видена

Иако работата е завршена околу членот 11 од Законот за помилување, во емисијата „Вин Вин“ на Телма телевизија пратеникот Антонијо Милошоски истакна дека ...
сите 319 | | | веќе видена

По масовниот протест од минатата недела, членови и поддржувачи на локалната иницијатива Fridays for future и овој петок се собраа да продискутираат за ...
сите 103 | | | веќе видена

Веќе полека се приближуваме кон крајот на оваа година. Новата година симболизира и нов почеток, време кога непосакуваните работи треба да ги оставиме во ...
сите 146 | | | веќе видена

Кумановец на возраст од 28 години е повреден и пренесен во болница, откако во неговиот дом во селото Доброшане експлодирала плинска боца.Како што информираат ...
сите 103 | | | веќе видена

И претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски ѝ верува на баба Перса. Суровиот живот во Волково е ситината која излегува на површина, вели Мицкоски ...
сите 173 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Имало пукање, едно лице повредно: Детали за грабежот во НЛБ Банка во Чаир

Од:
До кого (е-маил):
Порака: