Ексклузивно: Никола Караколев потпиша за Лирија

Како што се навестуваше деновиве и информациите до кои дојде Спорт Корнер, искусниот кошаркар Никола Караколев потпиша со тимот на Лирија.Покрај Лирија Никола Караколев во својата кариера има играно за МЗТ Скопје, Работнички и Торус во кој настапуваше последните неколку сезони. Тој оваа сезона требаше да настапува за Струмица но под “мистериозни” причини заради наводни здравствени пробелми овој трансфер не се реализира. Јавна тајна е дека причините зошто Караколев не се придружи на тимот на Струмица се проблемите околу договорот.Никола Караколев оваa сезона настапува во втората лига во својот роден град Штип за тимот на Гоце Делчев кој се наоѓа на 5-та позиција на табелата, но со само 2 бода негатива зад лидерото Апве.Со доаѓањето во Лирија, Караколев повторно го враќа прволигашкиот статус и тоа со екипа која котира високо во нашето првенство и е во самиот врв на табелата.
| | веќе видена | слични

Останато

По неколку дена молк специјалната јавна обвинителка во оставка Катица Јанева пред јавноста ќе излезе и ќе даде одговор на прашањата кои произлегуваат од ...
сите 782 | | | веќе видена

Претседателот на Собранието, Талат Џафери, не сака да коментира шпекулации околу евентуалната вмешаност на пратеници во случајот „Рекет“ кој го отвори ...
сите 220 | | | веќе видена

* СЛУЧАЈ „РЕКЕТ“: Вториот телефон кој се водеше како изгубен, бил подарен Обезбеден е и вториот мобилен телефон во истрагата за противзаконито влијание и ...
сите 103 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски во интервју за Радио Слободна Европа вели дека се залага за помирување, а на забелешките на ВМРО-ДПМНЕ дека помирувањето го ...
сите 52 | | | веќе видена

Фејсбук статус на пратеникот на СДСМ, Александар Кирацовски: Случајот „Рекет“ е олицетворение на рекет-културата којашто како лоша практика се создаде за време ...
сите 36 | | | веќе видена

„Опозициската ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски мора да покажат одговорност пред граѓаните и државата и да гласаат за Предлог Законот за јавно обвинителство кој ...
сите 72 | | | веќе видена

Од интервјуа пак на обвинителката во ,, Рекет“ Вилма Русковска деновиве, јавноста дозна дека за Јанева нема ПИ мерки. Од обвинителството не отфрлаат можност за ...
сите 101 | | | веќе видена

Зоран Заев го легитимираше она што одамна го велам, а тоа е дека Рускоска е негов избор, и сега сака една Катица Јанева да ја замени со друга Катица Јанева, ...
сите 25 | | | веќе видена

Пожар на инсталациските кабли предизвика доцнење и хаос на главната железница во Италија, објавија италијанските медиуми. – Сообраќајот на брзата железничката ...
сите 28 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ексклузивно: Никола Караколев потпиша за Лирија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: