Уште три изведби на мјузиклот „Тајно моја“ во МОБ


9 копии

Мјузиклот „Тајно моја“ посветен на Тоше Проески денеска, утре и задутре повторно ќе биде на репертоарот на Македонската опера и балет поради голем интерес од публиката. Изведбите се закажани за 20 часот. Во претставите вечер и на 21 април главните улоги ќе ги толкуваат Антонија Гиговска и Александар Тарабунов, а утре Гиговска ќе настапи со Денис Димовски. Во останатите улоги се: Сара Гигова, Весна Петрушевска, Игор Џамбазов, Десанка Глигоријевиќ, Тони Михајловски, Тања Бојковска, Мила Николовска, Ристе Гавровски, Симеон Коруноски, Лазе Манасковски, Симон Манасковски, Марија Спасовска, Андреа Георгиевска, и Калеша Џангаловска Настапуваат Оркестарот, Хорот и Балетскиот ансамбл на МОБ, а диригент е Иван Еминовиќ. МОБ информира дека билетите за овие претстави се пуштени во продажба по цена од 600 денари на билетарницата на МОБ, во Југотон ГТЦ и во сите продавници на Нептун низ Македонија, како и електронски на mob.com.mk и karti.com.mk.
| | веќе видена | слични

Македонската опера и балет, по повод своето 70-годишно постоење, утревечер на матичната сцена, закажа ексклузивен концерт. Со Гала операта ќе диригира Бисера Чадловска и Иван Еминовиќ Во операта ќе настапат Ана Дурловски, Борис Трајанов, Игор Дурловски Славица Галиќ – Петровска, Весна Ѓиновска-Илкова Ѓорги Цуцковски, Марјан Јованоски, Ристе Велков Владимир Саздовски, Сандра Митровска, Ивана Здравкова Ирена Крстеска, Дарко Нешовски, Злата Тошевска, Николина Јаневска Никола Стојчевски. Инструменталниот дел е под водство на Хорот и Оркестарот на МОБ.
| | веќе видена | слични

20. и 21. април „Тајно моја“ мјузикл во чест на Тоше Проески Мјузиклот ја следи љубовната приказна на млад пар. Нивната љубов пламнува за миг, но нивните разлики ќе ја доведат нивната љубов во прашање… Македонски “Ромео и Јулија“, сместени во периодот на транзиција, на почетокот на 21-от век. Време кога љубовта ги милува и освојува сите срца преку нотите и стиховите на Тоше Проески. Но, можат ли љубовта и музиката да го спасат светот? Двата чина на Мјузиклот „ТАЈНО МОЈА“ ќе се обидат да дадат одговор на ова прашање и на уште многу други прашања поврзани со другарството, пакоста, алчноста, осаменоста, желбата да се успее, стравот, надежта и љубовта. Мјузиклот е базиран на голем број музички хитови на Тоше Проески, како Тајно моја, Немаш ни благодарам, Игри без граници, Полско цвеќе, Усни на усни, Сонце во твоите руси куси, The Hardest Thing и други. Солисти: Ана: Антониа Гиговска,Филип: Денис Димоски,Бети: Хелена Суша,Мајка на Ана: Марика Поповиќ,Татко на Ана: Лазе Манасковски,Мајка на Филип: Десанка ...
| | веќе видена | слични

Таа владее на сцената, нејзината енергија во спој со талентот и харизмата, ја прави да биде оригинална и голема надеж за макдонската музичка сцена. Младата пејачка Антонија Гиговска досега многупати не направи горди со своите префектни настапи во „Ѕвездичките на Пинк“, а дека заслужува да биде меѓу најдобрите покажа со победата во „Кастинг талент шоу“, од кое перфектно го совлада големиот предизвик да ја игра улогата на Ана во мјузиклот „Тајно моја“ посветен на Тоше Проески. И покрај многуте обврски и проби околу репризните изведби на мјузиклот, Антноиа најде време за интервју кај водителката Елена Стефановска во емисијата „Живот со стил“. Откако го направија разговорот од кој младата ѕвезда откри доста детали околу приватноста, училиштето, љубовта кон музиката, момчето… се препушти на релаксација која досега немала можност да ја искуси во животот. Антонија откри дека за првпат ќе го почувствува благодетот на СПА-центар и тоа пред камери. Скромна, непосредна и полна со позитивна енергија, Антонија за ...
| | веќе видена | слични

Во претставите вечер и на 21 април главните улоги ќе ги толкуваат Антонија Гиговска и Александар Тарабунов, а утре Гиговска ќе настапи со Денис Димовски. Во останатите улоги се: Сара Гигова, Весна Петрушевска, Игор Џамбазов, Десанка Глигоријевиќ, Тони Михајловски, Тања Бојковска, Мила Николовска, Ристе Гавровски, Симеон Коруноски, Лазе Манасковски, Симон Манасковски, Марија Спасовска, Андреа Георгиевска, и Калеша Џангаловска Настапуваат Оркестарот, Хорот и Балетскиот ансамбл на МОБ, а диригент е Иван Еминовиќ. МОБ информира дека билетите за овие претстави се пуштени во продажба по цена од 600 денари на билетарницата на МОБ, во Југотон ГТЦ и во сите продавници на Нептун низ Македонија, како и електронски на mob.mk и karti.com.mk .  /МИА
| | веќе видена | слични
4 копии

Мјузиклот „Тајно моја“ создаден, по повод 10-годишнината од прераната смрт на големата музичка ѕвезда Тоше Проески, ќе биде изведен вечерва во 20 часот на сцената на Македонската опера и балет. Приказната во овој музички перформанс се темели на голем број музички хитови на Тоше Проески, како „Тајно моја“, „Немаш ни благодарам“, “Игри без граници“, „Полско цвеќе“, „Усни на усни“, „Сонце во твоите руси куси“, „The Hardest Thing“ и други. Содржината ја следи љубовната приказна на млад пар. Нивната љубов пламнува за миг, но нивните разлики ќе ја доведат нивната љубов во прашање… Македонски “Ромео и Јулија“, сместени во периодот на транзиција, на почетокот на 21-от век. Време кога љубовта ги милува и освојува сите срца преку нотите и стиховите на Тоше Проески. Но, можат ли љубовта и музиката да го спасат светот? Двата чина на Мјузиклот „Тајно моја“ ќе се обидат да дадат одговор на ова прашање и на уште многу други прашања поврзани со другарството, пакоста, алчноста, осаменоста, желбата да се успее, стравот, ...
| | веќе видена | слични

Останато

Во нападите на бомбаши самоубијци во цркви и луксузни хотели на Велигден , биле убиени 253 ,а не 359 лица. До сега службената бројка на загинати беше 359 лица, ...
сите 524 | | | веќе видена

Донациите собрани за обнова на Богородичната црква во Париз, според првичните проценки, далеку ги надминуваат трошоците за поправка. Од минатата недела, кога ...
сите 105 | | | веќе видена

Голем пресврт во политичкото расположение на скопјани по само година и пол од последните локални избори. Вака би можело да се опише она што се случи во првиот ...
сите 334 | | | веќе видена

Пред да започне состанокот со севернокорејскиот лидер Ким Јонг Ун и рускиот претседател Владимир Путин, неколку детали го привлекоа вниманието на новинарите. ...
сите 168 | | | веќе видена

Полицијата привела едно лице во гласачко место во кумановското село Тромеѓа кое го фотографирало гласачкото ливче, информираат од Општинската изборна комисија ...
сите 156 | | | веќе видена

Почна пријавувањето на болните и изнемоштени лица, кои во првиот круг на претседателските избори биле спречени да се пријават во Општинската изборна комисија. ...
сите 158 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Уште три изведби на мјузиклот „Тајно моја“ во МОБ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: