Започна централното собрание на ДПА на кое ќе се одлучи дали ќе биде дел од реконструираната влада


Пред половина час започна централното собрание на ДПА, највисоко партиско тело кое што треба да одлучи дали ДПА ќе влезе во владата за која што премиерот Зоран ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Поранешниот градоначалник на скопската општина Центар, Андреј Жерновски, ќе биде новиот заменик-министер за надворешни работи, дознава Телма . Жерновски беше ...
| | веќе видена | слични

Жерновски нов заменик-министер за надворешни работи Поранешниот градоначалник на скопската општина Центар, Андреј Жерновски, ќе биде новиот заменик-министер за ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Зоран Заев уште ги нема доставено биографиите на новите министри и заменици на министри до Собранието. Тој вчера изјави дека кога ќе ги собере ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Рената Тренеска Дескоска од министер за образование од СДСМ оди во министерството за правда, а во образование Арбр Адеми, сегашен заменик министер за ...
| | веќе видена | слични
6 копии
повеќе

Останато

Претставникот на Европскиот парламент за Брегзит, Ги Верхофштат изјави дека сме сведоци на „момент за вистински револт“ поради Брегзит во Велика Британија, ...
сите 284 | | | веќе видена

Вчерашното соопштение на Министерството за правда во кое беше наведено дека законот за јавно обвинителство со кое се одредува идниот статус на Специјалното ...
сите 196 | | | веќе видена

Функцијата на Претседател на Републиката не е супститут на Владата. Оваа Влада ќе плати насоро висока цена за својата неспособност, неработење, индолентност, ...
сите 133 | | | веќе видена

Австриската полиција изврши претрес во стан на десничарското движење „Идентитарист“ Мартин Селнер поради можна врска со Брентон Тарант, кој во напад на две ...
сите 155 | | | веќе видена

Српскиот министер за внатрешни работи Небојша Стефановиќ денеска изјави дека власта нема да исполни ниедно барање на опозицијата и ги повика граѓаните да не ги ...
сите 105 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Започна централното собрание на ДПА на кое ќе се одлучи дали ќе биде дел од реконструираната влада

Од:
До кого (е-маил):
Порака: