Новиот кров на ОУ „Гоце Делчев“ ќе се гради во август – Гостиварскиот Совет даде зелено светло за проектот

Летово ќе се гради нов кров на училишната зграда на ОУ „Гоце Делчев“ во Гостивар, а проектот ќе се реализира со пари од општинскиот буџет и донација на УНДП. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Италијанскиот фудбалски стручњак, Карло Анчелоти ги посочи клубовите кои според него ќе бидат најголем предизвик за неговиот Наполи во наредната ...
| | веќе видена | слични

Останато

Голем дел од жителите на Свети Николе се во карантин, откако бројот на заболени од корона значително порасна. Според статистиката, во текот на вчерашниот ден ...
сите 503 | | | веќе видена

На 15 јули одлучуваме дали ќе одиме напред или ќе се враќаме назад! Одлучуваме дали ќе продолжат да растат платите или ќе се полнат џебовите на луѓето на ...
сите 298 | | | веќе видена

На јутјуб каналот „Обнова на режимот“, денеска се објавени четири нови аудио снимки на кои се слуша гласот на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, кој, ...
сите 83 | | | веќе видена

Претседателот на Демократската унија за интеграција Али Ахмети денеска пред Парламентот изјави дека кандидатот за прв премиер Албанец Насер Зибери нема ниту ...
сите 149 | | | веќе видена

На само неколку дена пред изборите закажани за 15 јули, добро познатите руски пранкстери, Владимир Кузнецов (Вован) и Алексеј Стојларов (Лексус), објавија ...
сите 40 | | | веќе видена

Денеска сме во посета на Штип, на последниот ден од кампањата, што туку завршивме со трибината со здравствени работници, односно со медицинскиот персонал, ни ...
сите 180 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Новиот кров на ОУ „Гоце Делчев“ ќе се гради во август – Гостиварскиот Совет даде зелено светло за проектот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: