Над 8.000 македонски граѓани преку ГП Богородица заминале кон Грција за продолжениот викенд


6 копии

На граничниот премин „Богородица“ утрово од околу три часот е зголемена сообраќајната фреквенција, особено на туристи и патнички возила кои се упатуваат кон ...
| | веќе видена | слични
2 копии
6 копии

Граѓаните пристигнуваат и си заминуваат од граничната точка меѓу Белановце и Станчич во надеж дека овој граничен премин почнал да функционира. Тие се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Некрологот на младиот Дашним Хајлулаху може да се види насекаде низ Прешево. На него пишува дека луѓето бараат правда за Дашним, но малкумина од тие со кои ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Повеќе илјади македонци продолжениот викенд ќе го поминат во соседните Грција и Бугарија. Најголемиот дел од нив, околу 10.000 илјади се одлучиле тоа да биде ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Албанскиот аналитичар Арсим Зеколи, кој најави дека ќе го бојкотира референдумот за промена на името, сега предвидува црно сценарио на 30-ти септември. Тој ...
сите 17 | | | веќе видена

Најмоќната земја-членка на Европската Унија, Германија, реши целосно да се вложи за успех на референдумот. Министерот за Европа, Михаел Рот, во краткиот ...
сите 91 | | | веќе видена

Даут-пашин амам во Скопје беше местото каде се собраа за да одговорат на прашањето „Зошто Европа?“. Опкружен од сликите на Адем Кастрати, германскиот министер ...
сите 136 | | | веќе видена

Припадниците на Министерството за внатрешни работи во Белград заплениле 34,3 килограми марихуана и уапсиле црногорски државјанин З.М. поради постоење на ...
сите 123 | | | веќе видена

Претседателот на Собранието на Република Македонија Талат Џафери, денеска оствари средба со потпретседателот на Европскиот парламент од Грција, Димитриос ...
сите 134 | | | веќе видена

Актерската екипа од општински народен театар „Невена Коканова“ од Дупница, Бугарија, со претставата „Хотел меѓу овој и оној свет“, беше изведена пред ...
сите 50 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Над 8.000 македонски граѓани преку ГП Богородица заминале кон Грција за продолжениот викенд

Од:
До кого (е-маил):
Порака: