Економијата на еврозоната расте со стабилно темпо во почетокот на 2017-та

Економскиот раст во еврозоната останува стабилен. Бруто домашниот производ (БДП) во монетарната унија расте со 0,5% во првиот квартал во однос на претходниот, ...
| | веќе видена | слични
5 копии
3 копии
5 копии

Бројот на работниците во индустријата во март годинава во однос на март лани бележи раст од 0,1 проценти, а во првиот квартал за 0,3 проценти, објави Државниот ...
| | веќе видена | слични
2 копии
6 копии
повеќе

Останато

Најмалку 217 лица загинаа, а десетици се водат за исчезнати во катастрофалниот земјотрес што го погоди Мексико. Првично беше соопштено дека во земјотресот, кој ...
сите 162 | | | веќе видена

Владите што сакаат да им служат на своите граѓани се отворени. Тие не се кријат. Тие откриваат, размислуваат и создаваат со граѓаните. Треба да ги искористиме ...
сите 202 | | | веќе видена

 Човечкото тело е комплициран механизам кој е под влијание и на надворешни, и на внатрешни фактори. Многу психолози се согласни дека телото праќа сигнали кои ...
сите 38 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Економијата на еврозоната расте со стабилно темпо во почетокот на 2017-та

Од:
До кого (е-маил):
Порака: