Екипи на Проаква го санираат водоводниот ситем во Долно Лакочереј

Директор на новото ЈП „Колекторски систем“ во државна сопственост е Владимир Алексијоски. Вака одлучил Управниот одбор по што ќе следува законска постапка за ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Охрид, 6. февруари 2019 (ИНПРЕС) – Во текот на вчерашниот ден, 5-ти февруари 2019 година, во 17:50 часот на улица „Радојца Новичиќ“ во Охрид, трактор „Ландини“ ...
| | веќе видена | слични

Tрактор без регистарски ознаки, управуван од 20-годишник од охридското село Долно Лакочереј, во попладневните часови на 5 февруари на охридскста улица Радојца ...
| | веќе видена | слични

Останато

Претседателот Иванов денеска низ Охрид прошета со кандидатката на опозицијата за шеф на државата Гордана Силјановска. Со Иванов и професорката која е кандидат ...
сите 156 | | | веќе видена

Оваа хуманитарна помош би требало да ја дистрибуираат  поддржувачите на опозицискиот лидер Хуан Гуаидо, кога САД го призна за претседател на Венецуела. -Ова не ...
сите 101 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев во изјава за балканските медиуми порача дека наградата што ја доби во Минхен сака да ја подели со бугарскиот премиер Бојко Борисов. - Оваа ...
сите 142 | | | веќе видена

Бројот на заболени од мали сипаници постојано расте. За една недела пријавени се вкупно 71 случај. Од почетокот на епидемијата во Скопје, заклучно со денешниот ...
сите 188 | | | веќе видена

Асоцијацијата на Спортски Обложувалници на Македонија (АСОМ) и нејзините постојани и придружни членки: Спорт Лајф, Моцарт, Златна Копачка, Евротип, Марбет и ...
сите 256 | | | веќе видена

Претседателот на македонскиот парламент, Талат Џафери, ќе присуствува на гласањето во Бугарското национално собрание за Протоколот за членство на неговата ...
сите 138 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Екипи на Проаква го санираат водоводниот ситем во Долно Лакочереј

Од:
До кого (е-маил):
Порака: