Екипи на градска чистота на големо го уредуваат и чистат градот - Скопје во следните неколку дена ќе биде домаќин на високи гости од Европа

Скопје не дозволува да биде посрамотено. Во наредните неколку во главниот град ќе дојдат знајачни гости од Европа, па по тој повод, надлежните се фатија за ...
| | веќе видена | слични

Скопје во следните неколку дена ќе биде домаќин на високи гости од Европа. Синоќа дојде првиот човек на НАТО, утре пристигнува австрискиот канцелар Курц, а ...
| | веќе видена | слични

Македонија во следните денови ќе биде центар на важни случувања. Ќе бидеме држава домаќин на високи гости од областа на одбраната и безбедноста, како и од ...
| | веќе видена | слични

Останато

-Спојувајќи ги религијата и хуманоста, тие денеска инспирираа голем број на кавадарчани да се вклучат во хуманитарната акција за помош на Малкиќ,  на која и е ...
сите 155 | | | веќе видена

И понатаму не стивнуваат реациите и најразлични трачеви и нови информации поврзани со секс скандалот на пејачката Јелена Карлеуша и босанскиот фудбалер Огњен ...
сите 216 | | | веќе видена

Одговорност за шверцескиот начин на кој СДСМ го објави Законот за двојазичност мора да има. Законот за двојазичност е штетен и ќе има несогледливи последици по ...
сите 383 | | | веќе видена

„Доколку (претседателот на Грција) Прокопис Павлопулос го потпише Преспанскиот договор кој не е потпишан од претседателот (на пјРМ) ќе учествува во уставно ...
сите 78 | | | веќе видена

Македонија е слободна, демократска и напредна држава, на чекор до полноправно членство во НАТО и ЕУ. Мицкоски, Бачев, и нивниот шеф Груевски не успеаја, ...
сите 189 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Екипи на градска чистота на големо го уредуваат и чистат градот - Скопје во следните неколку дена ќе биде домаќин на високи гости од Европа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: